28 C
Tirana
E enjte, Qershor 20, 2019

Shqipëria dhe Serbia, shtetet më të uritura në Evropë

Numri i njerëzve me barkun bosh është në rritje. Shqipëria dhe Serbia kanë përqindjen më të lartë të njerëzve të uritur në Europë, sipas raportit më të fundit të...

Pse lotoi sot mësuese Eva Maria Konstandina ?

Nga Luciano HODO Te gjithe rrjetet sociale u "pushtuan" sot me fotot dhe lajmet qe filloi shkolla ..kush e kush filloi te lëvdohet sa mire e ka veshur femijen...

In memoriam Evgjeni Dorri: U preftë e qetë ne parajsën e saj !

Nga Luciano HODO Te mos hidherohemi qe na iku ... Te gezohemi qe e patem ... Vaji i nxenesit per mesuesen e klases te pare ! Evgjeni Dorri (Venua) E di që jetove...

Plaku që gënjen dhe pasaniku që vjedh

Nga Salajdin SALIHU Sa më shumë që kalojnë vitet aq më tepër e ndërmend thënien: “Një plak që gënjen, është si i pasuri që vjedh”. E ndërmend këtë thënie...

Zvicra më e shtrenjta në Evropë, Kosova më e lira

Në Evropë kryeson Zvicra, ndjekur nga Islanda dhe Norvegjia. Kosto më të ulët në Evropë ka Moldavia, Ukraina dhe Kosova Kosova, Maqedonia dhe Serbia janë vendet që kanë kosto më...

Baba Rama i Teqesë Kryeministrore

Nga Rudi EREBARA Kujt ia tregon kryeministri i vendit kete? Kujt i drejtohet ky sherbim propagandistik me kamera? Shqiptareve? Perse behet kjo propagande? Qe te na thote se do te...

Belsh! 19 gusht 2018

Foto nga Spartak PAPADHIMITRI

Mësuesi Besnik Ceci i uron datëlindjen djalit Arbërit, ushtarakut te forcave te armatosura te...

I dashur biri im i madh Arberi! Eshte hera e pare,qe nuk mund te bejme datelindjen tende sipas tradites te cdo feste qe bejme familjarisht! Telefonata jote sot na e lehtesoj...

Eduard Ndocaj: Urimet per ty mame nuk kane fund!

Urimet per ty mame nuk kane fund! Shume urime per ty qe me dhurove jeten dhe vazhdon te me japesh çdo dite kuraje, guxim, dhe mbi te gjitha dashuri. Edhe pse...

Pse përmbytet Lezha

Lezha është një ndër qytetet më të bukura dhe me një histori shumëvjeçare të vyer. Qyteti ka një reliev të jashtëzakonshëm me një bregdet të pasur i rrethuar nga...