13 C
Tirana
E mërkurë, Tetor 16, 2019

Duke pritur Moikomin

◾◾◾ I dashur mik Moikom, Pres çdo ditë me shpresë dhe besim që ndriçimi i syve të tu të zinj të forcohet, zëri yt të bëhet më kumbues, fjala jote e...

Perroi i PalPoçit

Nga Erinda BENDO ◾◾◾ Nje shkrim për një lagje pak të njohur e të harruar Faleminderit banoreve te zones se Ali Demit dhe tregu elektrik per “ndihmen” e tyre modeste, faleminderit...

Kur do te ketë një memorial per viktimat tiranse të genocidit komunist të vjeshtës...

Nga Alba KEPI ◾◾◾ ...Bashkia e Tiranes ka inauguruar memorialin "Deshmoret e15 korrikut" per te nderuar thote mbi 250 shtetasit turq te vrare gjate grushtit te shtetit kunder Erdogan. Dhe rruga...

Fenomeni Jana – Pasojë e gjeneratës “Millenial”

Nga Evi KOKALARI ◾◾◾ Millenials, ose siç njihet ndryshe -gjenerata Y, e lindur midis vitet 1981-1996, thuhet se janë brezi më i përkëdhelur që ekziston sot. Të llastuar dhe rritur...

STOP filmave turq me të cilat i keni infektuar ekranet shqiptare!

Nga Silvana BERKI ◾◾◾ STOP- këtyre filmave turq me të cilat i keni infektuar ekranet shqiptare, se po i shkatërroni femrat e reja shqiptare. Në vënd që ato të kërkojnë të...

“E çfarë se po emigrojnë të rinjtë? Elektriçistë dhe faturino janë punësuar!”

Nga Dea BACKA ◾◾◾ Te gjykosh nese shqiptaret qe kane emigruar, punojne si elektricist,mjek urgjence,sanitare apo kerkues shkencore ky eshte opinion subjektiv, por te pranosh qe ne Shqiperi po ndodh eksodi...

Pandeli Majko Shut The F**k Up !!!

Nga Jana NANO ◾◾◾ Thjesht rastësisht, në fakt nga urimet e miqve, vura re që në profilin e Ministrisë së Diasporës, ndër shumë profileve promovimi shqiptarësh në botë, ndodhej edhe imi...

Fjalimi i Nënë Terezës në ceremoninë e dorëzimit të Çmimit Nobel për Paqe

Nga Shën TEREZA ◾◾◾ Ta falënderojmë Zotin gjithë së bashku për këtë rast të bukur, në të cilin së bashku mund ta shpallim haren e shpërndarjes së paqes, haren e...

Kur gishti tregon hënën, budallai shikon gishtin

Nga Dritan SHANO ◾◾◾ 700 Euro nata ë? Qenkeni mërzit shumë o njerëz?! Kur gishti tregon hënën, budallai shikon gishtin. Shqipëria është në krizë të thellë politike, ekonomike, sociale. Ka...

Bab te lutem më dil në endërr se shumë më mungon …

Nga Mirsi HALILI ◾◾◾ Mbete një mister Sa herë që të mendoj S'di kujt fajin t'ja lë... S'di kujt ti drejtohem për fatin tënd të gjorë... Ti ike i ri ... Të re e le edhe...