15 C
Tirana
E premte, 5 Mars, 2021

Belsh! 19 gusht 2018

Foto nga Spartak PAPADHIMITRI

Mësuesi Besnik Ceci i uron datëlindjen djalit Arbërit, ushtarakut te forcave te armatosura te...

I dashur biri im i madh Arberi! Eshte hera e pare,qe nuk mund te bejme datelindjen tende sipas tradites te cdo feste qe bejme familjarisht! Telefonata jote sot na e lehtesoj...

Eduard Ndocaj: Urimet per ty mame nuk kane fund!

Urimet per ty mame nuk kane fund! Shume urime per ty qe me dhurove jeten dhe vazhdon te me japesh çdo dite kuraje, guxim, dhe mbi te gjitha dashuri. Edhe pse...

Pse përmbytet Lezha

Lezha është një ndër qytetet më të bukura dhe me një histori shumëvjeçare të vyer. Qyteti ka një reliev të jashtëzakonshëm me një bregdet të pasur i rrethuar nga...

Urim prekës i demokristianit Ndocaj për datëlindjen e vajzës së tij EDËS

Sot ti vajza ime Eda mbush 14 vjeç! Me kalimin e viteve kam kuptuar qe një gjë është e sigurtë, ti je bekimi më i madh që më është dhënë...

Doktor kur do të vdes?

Nga Jim CLARK 🇦🇱Sot operova një vajzë të vogël. Kishte nevojë për gjak 0 negativ, ne nuk kishim gjëndje. Fatmirësisht vëllai i saj binjak kishte të njëjtin grup gjaku. I shpjegova vogëlushit që...