29 C
Tirana
E martë, 4 Gusht, 2020

Rrëfimi i tmerrit

Nga Erl KODRA Unë sonte nuk mund të shkruaj tekst normal. Domethënë, nuk mund të shkruaj me një linjë të saktë arsyetimi, të rendis argumente ose të sistemoj fjalitë e...

Aksioni shtetëror që mori peng opinionin publik

Nga Kristi PINDERI Ditën e djeshme u finalizua para syve të të gjithë shqiptarëve, live, në televizion, një aksion i mirëfilltë shtetëror që kishte filluar me shpejtësi ditë më...

Intervistimi i viktimave apo të mbijetuarve

Për gazetarët - përdhunues të vajzës- gazetarët Muhamet Veliu dhe Artan Hoxha, dhe jo vetëm! Për ju vemje të neveritshme që nuk ndaloni para asgjëje, por vrisni dhe manipuloni përditë...

Maqedonia me shkallën më të lartë të dhunës gjatë procesit të edukimit

Maqedonia është vendi me shkallën më të lartë të edukimit të fëmijëve përmes dhunës, krahasuar me vendet e rajonit. Por, ky problem, si dhe problemi me të gjitha llojet...

Shqipëria dhe Serbia, shtetet më të uritura në Evropë

Numri i njerëzve me barkun bosh është në rritje. Shqipëria dhe Serbia kanë përqindjen më të lartë të njerëzve të uritur në Europë, sipas raportit më të fundit të...

Pse lotoi sot mësuese Eva Maria Konstandina ?

Nga Luciano HODO Te gjithe rrjetet sociale u "pushtuan" sot me fotot dhe lajmet qe filloi shkolla ..kush e kush filloi te lëvdohet sa mire e ka veshur femijen...

In memoriam Evgjeni Dorri: U preftë e qetë ne parajsën e saj !

Nga Luciano HODO Te mos hidherohemi qe na iku ... Te gezohemi qe e patem ... Vaji i nxenesit per mesuesen e klases te pare ! Evgjeni Dorri (Venua) E di që jetove...

Plaku që gënjen dhe pasaniku që vjedh

Nga Salajdin SALIHU Sa më shumë që kalojnë vitet aq më tepër e ndërmend thënien: “Një plak që gënjen, është si i pasuri që vjedh”. E ndërmend këtë thënie...

Zvicra më e shtrenjta në Evropë, Kosova më e lira

Në Evropë kryeson Zvicra, ndjekur nga Islanda dhe Norvegjia. Kosto më të ulët në Evropë ka Moldavia, Ukraina dhe Kosova Kosova, Maqedonia dhe Serbia janë vendet që kanë kosto më...

Baba Rama i Teqesë Kryeministrore

Nga Rudi EREBARA Kujt ia tregon kryeministri i vendit kete? Kujt i drejtohet ky sherbim propagandistik me kamera? Shqiptareve? Perse behet kjo propagande? Qe te na thote se do te...