11 C
Tirana
E hënë, 27 Janar, 2020

Plaku që gënjen dhe pasaniku që vjedh

Nga Salajdin SALIHU Sa më shumë që kalojnë vitet aq më tepër e ndërmend thënien: “Një plak që gënjen, është si i pasuri që vjedh”. E ndërmend këtë thënie...

Enida N. Bozheku i shkruan Kryeministrit Rama dy fjalë reflektimi

Nga Enida N. BOZHEKU Per vitin 2019, dy fjale reflektimi! I nderuar Kryeminister! Me date 31 dhjetor sistemi Juaj i propagandes, mes shume te tjereve, ne mandatin tuaj te dyte, 5...

Anatomikisht burra…

Nga Elona CASLLI Shprehjen – Ai është Burrë- e dëgjoj gjithmonë e më rrallë në Shqipëri. Çfarë nënkupton njerëzia kur thotë- Ai është Burrë. Nënkupton vallë vetëm ndërtimin anatomik të...

Eduard Ndocaj: Urimet per ty mame nuk kane fund!

Urimet per ty mame nuk kane fund! Shume urime per ty qe me dhurove jeten dhe vazhdon te me japesh çdo dite kuraje, guxim, dhe mbi te gjitha dashuri. Edhe pse...

Mësuesi Besnik Ceci i uron datëlindjen djalit Arbërit, ushtarakut te forcave te armatosura te...

I dashur biri im i madh Arberi! Eshte hera e pare,qe nuk mund te bejme datelindjen tende sipas tradites te cdo feste qe bejme familjarisht! Telefonata jote sot na e lehtesoj...

Pse përmbytet Lezha

Lezha është një ndër qytetet më të bukura dhe me një histori shumëvjeçare të vyer. Qyteti ka një reliev të jashtëzakonshëm me një bregdet të pasur i rrethuar nga...

Pse lotoi sot mësuese Eva Maria Konstandina ?

Nga Luciano HODO Te gjithe rrjetet sociale u "pushtuan" sot me fotot dhe lajmet qe filloi shkolla ..kush e kush filloi te lëvdohet sa mire e ka veshur femijen...

Erion Veliaj përpara se te flasë per taksa të reja duhet të fillojë të...

Nga Pano SOKO ◾◾◾ Erion Veliaj përpara se te flasë per taksa të reja duhet të fillojë të tregojë një here ku i ka çuar taksat qe ka marrë deri tani....

Intervistimi i viktimave apo të mbijetuarve

Për gazetarët - përdhunues të vajzës- gazetarët Muhamet Veliu dhe Artan Hoxha, dhe jo vetëm! Për ju vemje të neveritshme që nuk ndaloni para asgjëje, por vrisni dhe manipuloni përditë...

Protesta e hatashme: “Ngelsat” kundër diplomave “Vizatim”, “plagjiaturë” dhe “UFO”

Nga Alfred LELA Ka një keqkuptim të madh që buron nga një dashakeqësi me rrënjë te verbëria. Ministrat harrojnë që kanë qenë studentë, deputetët harrojnë që kanë qenë pabreksa, gazetarët...