35 C
Tirana
E hënë, 3 Gusht, 2020

Baba Rama i Teqesë Kryeministrore

Nga Rudi EREBARA Kujt ia tregon kryeministri i vendit kete? Kujt i drejtohet ky sherbim propagandistik me kamera? Shqiptareve? Perse behet kjo propagande? Qe te na thote se do te...

Kur nuk di as vetë pse jeton në Shqipëri

Një ditë më parë gazetari i kronikës së zezë, Flamur Vezaj në një koment të tijin që u botua thuajse nga të gjitha mediat online rendiste plotë 51 arsye...

Më shumë se 50 arsyet pse ika

Nga Flamur VEZAJ Ika sepse nuk kisha siguri per vete e familjen! Ika sepse nuk kisha siguri ne pune! Ika sepse nuk paguhesha sa duhet! Ika sepse nuk merrja rrogen...

Mungojnë abetaret dhe interesimi i qeverive shqiptare për Luginën

Nga Refik HASANI Edhe pse flitet me të madhe lidhur me atë se Medvegja, Bujanoci e Preshevës do t’i bashkangjiten Kosovës, shqiptarët vazhdojn të diskriminohen duke ju munguar edhe abetaret. Shqiptarët...

A është atentati ndaj Zamir Manes sekret shtetëror?

Faqja “Lolita” në facebook, e njohur për ironitë therrëse dhe kritikat ndaj qeveritarëve dhe jo vetëm atyre, dha para disa ditësh një njoftim për një atentat të dështuar ndaj...

SOROS ndan Shqipërinë në 4 klane mafioze dhe 20 familje kriminale

Nga Fabian ZHILLA Besfort LAMALLARI Një studim me autor Fabian Zhillën dhe Besford Lamallarin (sot zv.ministër i Brendshëm), bën një radiografi të hollësishme të të...

Skandal! Dokumenti për copëtimin e Kosovës u përgatit nga Baton Haxhiu, këshilltar i Ramës...

Nga Nehat SHAQIRI Ideja për copëtimin e territorit të Kosovës, përveç Serbisë, e cila po të ketë mundësi do e merrte Kosovën deri në Durrës, po bëhet edhe më skandaloze...

Shqiptarë, që 100 e ca vjet brohorasim rumanisht

Nga Berat DAKAJ Shqiptarë, s’duhet të ndihemi krenarë, as të inngrihemi në këmbë, sa herë që, aty ku jemi mbledhur për të nderuar heronj, dëshmorë, ose dhënë lamtumirën e fundit...

Pëllumb Kulla ambasadori që deshi të bënte estradën e OKB-së

Nga Edmond SPAHO Une nuk njoh ndonje ambasador ne bote qe te vetofrohet dhe te shpife keshtu per vendin e tij. Ky mender ambasador te vetmen pune qe beri 4...