12 C
Tirana
E mërkurë, Nëntor 20, 2019

Radio Provokacia: Hashim Thaçi mund të jetë idiot, por jo tradhtar

Nga Mustafa NANO "Hashim Thaçi nuk është tradhtar. Nuk e besoj kurrë këtë gjë. Nuk ka asnjë gjasë që të jetë kështu. Hashim Thaçi mund të jetë idiot, por jo...

Tërmet Peci i këndon me dashuri Enver Hoxhës dhe Edvinit

Tërmet Peci i këndon Enver Hoxhës madje fare haptazi nën shoqërinë e miqve të tij dhe drejtuesve lokalë të PS. Kjo ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në darkën e shtruar...

Milan Moisiu provokimi simbolik i rradhës i serbomadhit Vuçiç

Ka lindur në Kosovë, tani merr postin e shefit të Shtabit të Ushtrisë së Serbisë Pasditen e së premtes, gjenerali Ljubisa Dikovic është larguar edhe zyrtarisht nga posti i shefit...

Këshilltari i Thaçit shokon opinionin: Japim Veriun, marrim Luginën e Preshevës

Më në fund fillon e zbardhet pazari Thaçi-Vuçiç. Blerim Shala, këshilltar politik i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur për arritjen e një marrëveshjeje të mundshme përfundimtare, mes...

Baba Rama i Teqesë Kryeministrore

Nga Rudi EREBARA Kujt ia tregon kryeministri i vendit kete? Kujt i drejtohet ky sherbim propagandistik me kamera? Shqiptareve? Perse behet kjo propagande? Qe te na thote se do te...

Kur nuk di as vetë pse jeton në Shqipëri

Një ditë më parë gazetari i kronikës së zezë, Flamur Vezaj në një koment të tijin që u botua thuajse nga të gjitha mediat online rendiste plotë 51 arsye...

Më shumë se 50 arsyet pse ika

Nga Flamur VEZAJ Ika sepse nuk kisha siguri per vete e familjen! Ika sepse nuk kisha siguri ne pune! Ika sepse nuk paguhesha sa duhet! Ika sepse nuk merrja rrogen...

Mungojnë abetaret dhe interesimi i qeverive shqiptare për Luginën

Nga Refik HASANI Edhe pse flitet me të madhe lidhur me atë se Medvegja, Bujanoci e Preshevës do t’i bashkangjiten Kosovës, shqiptarët vazhdojn të diskriminohen duke ju munguar edhe abetaret. Shqiptarët...

A është atentati ndaj Zamir Manes sekret shtetëror?

Faqja “Lolita” në facebook, e njohur për ironitë therrëse dhe kritikat ndaj qeveritarëve dhe jo vetëm atyre, dha para disa ditësh një njoftim për një atentat të dështuar ndaj...

Ju tregoj gazetarucin Nebil Çika, shpifës dhe gënjeshtar profesionist

Nga Hajro ÇINI Nebil, Që je një palaço gënjeshtar, unë kam shumë kohë që e kam kuptuar, por që të arrish deri në këtë nivel, nuk do më shkonte në mëndje. E...