35 C
Tirana
E hënë, 3 Gusht, 2020

Luan mëndsh Sulejman Mato: Edvin Rama të krijon përshtypjen e një Trampi shqiptar.

Ato ditë takova mikun tim të vjetër, profesor Artan Fugën, i cili kishte pasur miqësi me Edin gjatë viteve që Rama jetonte në Paris. I erdhi keq për pushimin...

Hitleri më i mirë se serbët dhe më tolerant se zyrtarët evropianë të futbollit

Hitleri, Shaqiri dhe shqiponja! ▪Hitleri nuk arriti të pengojë Jesse Owens, një afroamerikan, që të merrte pjesë në Olimpiadën e Berlinit (1936) dhe as dhënien e Medaljes së Artë. Arsyeja ishte...

Prap ky idiot!

Janë të paktë ata që kanë akoma edhe dyshimin më të vogël se Spartak Ngjela nuk ka rrjedhur. Sa herë hap gojën, njerëzit kanë akoma më shumë mundësi për...

Vëllezërit Rama në rrezik! Rilindasit miopë,budallenj edhe mafiozë, njëkohësisht!

"A u diskutua arrestimi i Olsi Ramës në takimin kokë më kokë Meta-Rama?" Ilir Meta nuk firmosi dekretin e emërimit të Sandër Lleshit në postin e ministrit të brendshëm. Motivet...

Nusseir Yassin degjeneron Ermal Mamaqin: Tregove mungesë respekti ndaj meje dhe të dashurës

"Në Shqipëri i trajtojnë femrat si plehra!" Alyne Tamir Mesa duket debati mes moderatorit Ermal Mamaqit dhe të dashurës së blogerit Nuseir Yassin, Alyne paska ka qenë akoma dhe më...

Skandal! Janë “skandalizuar” skandalozët!

Nga Edi PALOKA Po shoh qe disa “rilindas” me profile fallco ,qenkan “skandalizuar” nga fjalori tek postimi im i fundit !!! Besoj qe shumica punojne ne zyrat e Rames...

Mehmet Kraja, trego qysh ia shite shpirtin djallit

Nga Sali BYTYÇI Mehmet Kraja, ligjëratë morale nga Selia e Imoralitetit Mehmet Kraja rri rri dhe… Mehmet Kraja rri rri…, dhe i vë pikat mbi i. Ndërsa ne, që rrimë e presim...

24 News televizioni që i rregullonte frizurën vetëm Eni Vasilit, jo Artan Hoxhës

Java filloi mirë një gazetë greke publikoi një listë me emra që kishin përfituar evro greke për shërbime të caktuara ndaj shtetit grek, kuptohet në dëm të kujt interesave. E...

Financimi i disa portaleve

Nga Kastriot DERVISHI Prej disa ditësh është hapur një debat në lidhje me financimet e huaja ndaj disa portaleve shqiptare. Po i mëshohet më shumë faktit se Greqia ka bërë...

Ylli Rakipi, i ekspozuar në punët e tij të pista

Nga Kastriot MYFTARAJ Shumë pak prej teleshikuesve, të cilët e shohin Ylli Rakipin si moderator i emisionit televiziv “Të paekspozuar” në Tv News 24 (i njohur ndryshe sipas emrit të...