9 C
Tirana
E shtunë, 22 Shkurt, 2020

Edhe Astrit Patozi “në krahët” e Edi Ramës?! Kapet “mat”me Ilir Beqaj dhe Mero...

Astrit Patozi është një nga kritikët më të fortë të Lulzim Bashës. Sulmet e tij publike ndaj lidershipit në fakt sollën dhe largimin e tij nga Partia Demokratike. Lulzim...

Sot jam student

Nga Endri HASA Këto janë Irisa dhe Diana, studente në fakultetin Shkencave Sociale dhe të shkencave të natyrës. “Një vezë në fytyrën e pacipë të Edi Ramës është detyrë e...

Rudina Llastica dhe Theçer, zonja qe nuk pranoi kthesë U apo 180°

Është e mjerueshme që vajza e Heroit të Demokracisë në një shkrim qyrravitës dhe plot ankime që të kujton letrat anonime apo Librin e Përshtypjeve dhe Ankesave të kohës...

Vlorë: 5 pedagogë me gradën Doktor i Shkencave, rezultojnë pa shkollë të mesme

Skandali në Universitetin publik “Ismail Qemali në Vlorë Skandali dhe e paprecedentë për arsimin shqiptar dhe botën akademike në 30 vitet e fundit në Shqipëri. 5 pesë pedagogë të universitetit...

Nikollë Lesi: Jam për një ligj drastik për portalet!

Është për të qeshur kur një ish shkrues i gazetës së Komitetit të Partisë të Lezhës që më vonë u ble prej tij të famshmes "Koha Jonë", tmerri i...

Denoncohet me fakte Ministreja e Shëndetësisë: Doktoratura e Ogerta Manastirliut është plagjiaturë

"Lëvizja Për Universitetin" ka denoncuar me prova konkrete se doktoratura e ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manstirliu është plagjiaturë. Sipas denoncimit, kapitujt hyrës janë kopjuar thuajse në çdo germë nga puna...

Edi Rama ka qenë dhe do të jetë gjithmonë e më shumë Trumpist

Kur një gazetar idiot shkruan idiotësira dhe për më keq kur këto shkrime nuk janë postime personale në Facebook apo Twitter po artikuj në portale dhe gazeta të ndjekura...

Aparenca të gënjen, ruajuni nga Parid Turdiu!

Nga Arben MESHI Me ka bërë bllok Parid Turdiu, një mizantrop, një beqar i stazhionuar 60 vjeçar që vleren më të madhe në jetë ka...Që është vëllai i Silva Turdiut... Pretendon...

Në Iliridë flamurit Kuq e Zi ju bashkangjit një flamur i paidentifikuar !

Nga Blerton ARSLLANI Nentori me dy flamuj, Nentor i ftohte qe tregon sa te varfer jane shqiptaret dhe çfare loje e pushtetit sllav jane. Ky gjest, ky vendim, pertej keqkuptimeve eshte...

Ina, Ina, hiqi brekët…

Nga Edvin RAMA ◾◾◾ Çdo përqasje me dallëndyshen e parë të policisë, dëshmoren e mbetur në tentativë Ina Muka është e rastësishme... Mund të quhej vetëm Mehmet mbetja zeshkane e një bashkimi...