35 C
Tirana
E hënë, 3 Gusht, 2020

Rudina Llastica dhe Theçer, zonja qe nuk pranoi kthesë U apo 180°

Është e mjerueshme që vajza e Heroit të Demokracisë në një shkrim qyrravitës dhe plot ankime që të kujton letrat anonime apo Librin e Përshtypjeve dhe Ankesave të kohës...

Në Iliridë flamurit Kuq e Zi ju bashkangjit një flamur i paidentifikuar !

Nga Blerton ARSLLANI Nentori me dy flamuj, Nentor i ftohte qe tregon sa te varfer jane shqiptaret dhe çfare loje e pushtetit sllav jane. Ky gjest, ky vendim, pertej keqkuptimeve eshte...

Më shumë se 50 arsyet pse ika

Nga Flamur VEZAJ Ika sepse nuk kisha siguri per vete e familjen! Ika sepse nuk kisha siguri ne pune! Ika sepse nuk paguhesha sa duhet! Ika sepse nuk merrja rrogen...

Këta që u varin salçiçet në qafë të varfërve për të bërë fotografi…

Nga Mentor KIKIA ◾◾◾ Një diskutim në "Opinion", ose më saktë mënyra e komunikimit mes drejtuesve të dy fondacioneve bamirëse, ishte gati i pështirë. Asgjë më shumë; ishte një lloj gare...

Ylli Rakipi, i ekspozuar në punët e tij të pista

Nga Kastriot MYFTARAJ Shumë pak prej teleshikuesve, të cilët e shohin Ylli Rakipin si moderator i emisionit televiziv “Të paekspozuar” në Tv News 24 (i njohur ndryshe sipas emrit të...

Ndal rikthimit në pushtet të kriminelëve të Sigurimit të Shtetit!

Nga Nebil ÇIKA ◾◾◾ Deklaratë Ekspertja e Sigurimit të Shtetit autorja e ekspertizës që çoi në pushkatim poetin Genc Leka kandidat për anëtare e Këshillit Kombëtar të Radio-Televizionit. Aktualisht procedura është në...

Luan Rama tallet me Grida Dumën: “Në m’a dhënç moj bel` e hollë, do...

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Përplasja e hershme televizive Luan Rama dhe Grida Duma, ka marrë një kthesë tallëse për Dumën gjatë "pushimeve" në kampin e Lëvizjes Rinore për Integrim...

Zogu i Zi i Edvin Ramës kërkon “ndjesë”

Tallje bythe nga Saimir TAHIRI ◾◾◾ Ndjese cdo qytetari per fjalorin aspak te pershtatshem qe u degjua ne nje bisede private ku merrja pjese. Shume nga keta qe bejne moral ne...

Dizidenca fallco e “Majakovskit” nga Gjirokastra

Beqir Balluku ka qënë një kriminel para 1944, dhe më pas si antar i “Gjykatës Speciale” ka dënuar me vdekje njerëz të pafajshëm. Megjithatë në kohën kur bejtexhiu i...

Spin vërtet intelegjent!

Nga Milazim KRASNIQI ◾◾◾ Gazeta “Danas” sot raporton lidhur me takimin e para dy ditëve në Berlin:“Gjuriqi dhe Kurti u njoftuan dhe për herë të parë u ulën në të njëjtën...