35 C
Tirana
E hënë, 3 Gusht, 2020

Edhe Astrit Patozi “në krahët” e Edi Ramës?! Kapet “mat”me Ilir Beqaj dhe Mero...

Astrit Patozi është një nga kritikët më të fortë të Lulzim Bashës. Sulmet e tij publike ndaj lidershipit në fakt sollën dhe largimin e tij nga Partia Demokratike. Lulzim...

Aparenca të gënjen, ruajuni nga Parid Turdiu!

Nga Arben MESHI Me ka bërë bllok Parid Turdiu, një mizantrop, një beqar i stazhionuar 60 vjeçar që vleren më të madhe në jetë ka...Që është vëllai i Silva Turdiut... Pretendon...

Një përgjigje për fëlliqësirën Izet Haxhiaj

Nga Romeo KARA Kur kupa mbushet, çdo pike me pas derdhet. Per me teper qe pergjigja behet e detyrueshme kur nje trim spurdhjak si Izet Funderrina arrin edhe te kercenon publikisht. Izet...

Kurvat e Ramës shkruajnë kundër Edvinit: A mund të lidhet Rama?!

Nga Ylli RAKIPI Shumë vite më parë, miqtë më të ngushtë të Edi Ramës, u mblodhën një mbrëmje, më vete dhe filluan një diskutim, për sjelljet e çuditshme, gati të...

Letër e hapur e shkrimtarit komunist Ismail Kadare drejtuar Lulzim Bashës

Tërhiquni nga kandidimi përballë Ramës. “Lulzim Basha: Duke u tërhequr, unë fyej votuesit, komisionerët, ligjvënësit, ligjet, gjykatat dhe vetë demokracinë. Me tërheqjen për shkak të presioneve politike, i...

Kur nuk di as vetë pse jeton në Shqipëri

Një ditë më parë gazetari i kronikës së zezë, Flamur Vezaj në një koment të tijin që u botua thuajse nga të gjitha mediat online rendiste plotë 51 arsye...

Ylli Rakipi, i ekspozuar në punët e tij të pista

Nga Kastriot MYFTARAJ Shumë pak prej teleshikuesve, të cilët e shohin Ylli Rakipin si moderator i emisionit televiziv “Të paekspozuar” në Tv News 24 (i njohur ndryshe sipas emrit të...

Ina, Ina, hiqi brekët…

Nga Edvin RAMA ◾◾◾ Çdo përqasje me dallëndyshen e parë të policisë, dëshmoren e mbetur në tentativë Ina Muka është e rastësishme... Mund të quhej vetëm Mehmet mbetja zeshkane e një bashkimi...

Arben Duka kërcënon Ramën: Qeverinë e kanë mbështetur, më të shumtit e shqiptarëve,...

Po postojmë këtë marrëzi të këtij bejtexhiu qesharak dhe mediokër për t'ju treguar fytyrën e vërtetë antishqiptare të komunistëve internacional. ▪Për t'ju treguar që komunizmi ka vetëm një atdhe...

Skandal! Dokumenti për copëtimin e Kosovës u përgatit nga Baton Haxhiu, këshilltar i Ramës...

Nga Nehat SHAQIRI Ideja për copëtimin e territorit të Kosovës, përveç Serbisë, e cila po të ketë mundësi do e merrte Kosovën deri në Durrës, po bëhet edhe më skandaloze...