20 C
Tirana
E enjte, Shtator 19, 2019

Kazan Sigurimi

Nga Kastriot DERVISHI ◾◾◾ Disa muaj përpara shkresave dhe “kontrollit” (punëtor) të 12 shtatorit 2014 isha informuar se me urdhër të “fyhrerit”, nuk duhej të isha më në krye të Arkivit...

Kasnecët e kombit kosovar po luajnë me zjarrin!

Nga Besmir LUSHAJ ◾◾◾ Komentatori i njohur sportiv nê Kosovë, Andin Lokaj, u shpreh dje se ai nuk e donte kombëtaren e Shqipërisë dhe se i interesonte vetëm kombëtarja e Kosovês,...

Luan Rama tallet me Grida Dumën: “Në m’a dhënç moj bel` e hollë, do...

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Përplasja e hershme televizive Luan Rama dhe Grida Duma, ka marrë një kthesë tallëse për Dumën gjatë "pushimeve" në kampin e Lëvizjes Rinore për Integrim...

Komunisti Gramoz Ruçi

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ Mbajti fjalim në parlamentin çmendinë të humorit dhe psikiatrisë ku deklaroi se u mbrojt "demokracia liberale" dhe se djegia e mandateve nuk e pengoi punën e parlamentit,...

Janës i keni borxhe!

Nga Sami MILLOSHI ◾◾◾ O Pandeli ministri, Janes i ke borxh t'i kerkosh te falur sepse pa i marre leje i je futur ne jeten e saj personale...

Kryetari i bashkisë së Vorës i kërkuar për falsifikim parash

Nga Edi PALOKA ◾◾◾ PD i nxjerr faktet se ka qene i arrestuar per falsifikim parash , i eshte arratisur drejtesise dhe nuk e ka paraqitur kete ne formularin e dekriminalizimit...

Kryellafazani i Tiranes, i ulur ne karrigen ilegjitime, kujton se Tiranen ia ka trasheguar...

Nga Orjola PAMPURI ◾◾◾ Ti mer cun, qe e bere fakt karrigen tende pa gare, punen tende ne Bashkine e Tiranes, kjo nuk do te thote qe te pervetesosh cdo cep...

Varre e memorialë për vrasësit e shqiptarëve

Nga Gani MEHMETAJ ◾◾◾ Varre e kushtimore ushtrive e shteteve armiqësore. Sa tmerr! Përkujtimore të reja për vrasësit më të egër të shqiptarëve. Sa turp. Varre të ushtarëve serbë që...

Kryetar mos na i bridh shpirtrat e turqve të vrarë në Turqi si turistë...

Nga Dritan SHANO ◾◾◾ Memoriali i turqve të vdekur në Turqi për çështje organike, të brendshme politike të Turqisë, i ngritur beftaz, me hajni në Tiranë nga Erion Veliaj, dhe i...

Koloneli shqiptar Hajro Limaj: Me të drejtë e quajnë Edi Ramën tradhtar

Nga Hajro LIMAJ ◾◾◾ Drejtor i Institutit të Politikave te Sigurisë Kombëtare dhe ish-atasheu shqiptar në Turqi, kolonel Hajro Limaj, e ka quajtur ripushtim të Shqipërisë nga Turqia mbajtjen në ceremoni...