9 C
Tirana
E enjte, Dhjetor 13, 2018

Nikollë Lesi: Jam për një ligj drastik për portalet!

Është për të qeshur kur një ish shkrues i gazetës së Komitetit të Partisë të Lezhës që më vonë u ble prej tij të famshmes "Koha Jonë", tmerri i...

Denoncohet me fakte Ministreja e Shëndetësisë: Doktoratura e Ogerta Manastirliut është plagjiaturë

"Lëvizja Për Universitetin" ka denoncuar me prova konkrete se doktoratura e ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manstirliu është plagjiaturë. Sipas denoncimit, kapitujt hyrës janë kopjuar thuajse në çdo germë nga puna...

Edi Rama ka qenë dhe do të jetë gjithmonë e më shumë Trumpist

Kur një gazetar idiot shkruan idiotësira dhe për më keq kur këto shkrime nuk janë postime personale në Facebook apo Twitter po artikuj në portale dhe gazeta të ndjekura...

Aparenca të gënjen, ruajuni nga Parid Turdiu!

Nga Arben MESHI Me ka bërë bllok Parid Turdiu, një mizantrop, një beqar i stazhionuar 60 vjeçar që vleren më të madhe në jetë ka...Që është vëllai i Silva Turdiut... Pretendon...

Në Iliridë flamurit Kuq e Zi ju bashkangjit një flamur i paidentifikuar !

Nga Blerton ARSLLANI Nentori me dy flamuj, Nentor i ftohte qe tregon sa te varfer jane shqiptaret dhe çfare loje e pushtetit sllav jane. Ky gjest, ky vendim, pertej keqkuptimeve eshte...

Nje Yll midis Saliut dhe Edvinit…

Nga A.R.DOSTI Kur zihen Andi... Edvini dhe Ylli ..nuk e di pse mua me kujtohet ajo skena kur...kafshet dalin nga Pylli.... ...Te mocmit tane te mencur kane pas thene qe mos...

Ina, Ina, hiqi brekët…

Nga Edvin RAMA Çdo përqasje me dallëndyshen e parë të policisë, dëshmoren e mbetur në tentativë Ina Muka është e rastësishme... Mund të quhej vetëm Mehmet mbetja zeshkane e një bashkimi...

Luan mëndsh Sulejman Mato: Edvin Rama të krijon përshtypjen e një Trampi shqiptar.

Ato ditë takova mikun tim të vjetër, profesor Artan Fugën, i cili kishte pasur miqësi me Edin gjatë viteve që Rama jetonte në Paris. I erdhi keq për pushimin...

Tradhëtia e Bularatit

Nga Adriatik R. DOSTI Pertej retorikave idiote e batutave banale te nje kryeministri antishqiptar e sharlatan, burracak e tradhetar...ngjarja e Bularatit nuk ishte asgje tjeter përveçse tradhetia e larte ...

Grekët pushtojne Jugun e Shqiperisë! Shteti shqiptar në gjunjë..

Nga Adriatik R. DOSTI ...Nje provokacion teper i rende ,,madje me i rendi sipas meje i ketyre viteve te fundit ne marrëdheniet greko-shqiptare eshte regjistruar sot ne fshatin minoritar Bularat...

Qëndroni të Lidhur me ShqipNews

50,491FansaPëlqeje
7,851NdjekësitNdjek
60,000NdjekësitNdjek
91NdjekësitNdjek
4,746AbonentëAbonohu
- Reklamoni ketu -

Të Fundit

Nëse Rudina zgjedh të largohet nga PD, Azemi do të qëndrojë…

Nga Basir ÇOLLAKU Rudina Hajdari, bija e vetme e liderit te dhjetorit 90, Azemit, deputete prej vitit 2017, ka vendosur te braktise Partine Demokratike, partine...

Sot është Dita e Shqiperisë, sot është dita Jonë …

Nga A.R.DOSTI Harrojeni.... ...Nuk mund ti plotesoje dot kurre kerkesat tuaja te respektuar studente AI...qe procedon penalisht nje profesor e nje artist qe ju bashkuan...

Nëse ju ka mbetë një pikë gjak ndër deje, dilni në Sheshin Skënderbej! Rrethojeni...

Nga Erl KODRA M'u sosën fjalët. Por nëse ju ka mbetë një pikë gjak ndër deje, dilni në Sheshin Skënderbej. Rrethojeni përbindëshin Edi Rama dhe...