20 C
Tirana
E premte, Gusht 23, 2019

Kryetar mos na i bridh shpirtrat e turqve të vrarë në Turqi si turistë...

Nga Dritan SHANO ◾◾◾ Memoriali i turqve të vdekur në Turqi për çështje organike, të brendshme politike të Turqisë, i ngritur beftaz, me hajni në Tiranë nga Erion Veliaj, dhe i...

Koloneli shqiptar Hajro Limaj: Me të drejtë e quajnë Edi Ramën tradhtar

Nga Hajro LIMAJ ◾◾◾ Drejtor i Institutit të Politikave te Sigurisë Kombëtare dhe ish-atasheu shqiptar në Turqi, kolonel Hajro Limaj, e ka quajtur ripushtim të Shqipërisë nga Turqia mbajtjen në ceremoni...

Bujar Kapexhiu dhe Kreshnik Çollaku dhe memoriali i agjentëve të vrarë turq…

Nga Fatjon CUKA ◾◾◾ Tiranë, marshim përkujtimor për 15 Korrikun Nën kujdesin e Ambasadës së Turqisë në Tiranë u mbajt marshimi përkujtimor me pjesëmarrjen e përfaqësuese të institucioneve turke, të institucioneve të...

Turqia brenda Shqipërisë!

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ Ende sot sheh shqiptarë të cilët deklarojnë se grushti i shtetit në Turqi ishte sajim i Rexhep Taip Erdogan. Ata nuk dinë asgjë a ishte sajim apo...

Në një kohë që nuk ka ende një memorial për dëshmorët e luftës në...

Bashkia Tiranë ka ngritur një monument përkujtimor në Parkun e Liqenit, në nder të 251 qytetarëve turq të vrarë gjatë grushtit të dështuar të shtetit, në korrik të 2016-s....

Pse Edi Rama emëroi oligarkun 68 vjeçar të botimeve Piro Misha, drejtor të Bibliotekës...

Nga Kastriot MYFTARAJ ◾◾◾ Pse Edi Rama emëroi oligarkun 68 vjeçar të botimeve Piro Misha, alias “Masha e ndryshkur” Sigurimso-Sorosiane, drejtor të Bibliotekës Kombëtare Këto ditë Kryeministri Edi Rama ka emëruar Piro...

pSe viNi nË shQipËri kUr nUk e pËlqEni?

Nga Adela RADOVANI ◾◾◾ Se ja do pyesim gazetarët tani të vijmë apo të mos vijmë. Sa i paguan Rilindja këto zarba që të llapin poshtë e përpjetë për bukurinë e...

Edvin Rama: Kur flas, mund të flas edhe kot, madje në momente të caktuara...

Kryeministri Edi Rama, në vitin 1994, kur nuk kishte hyrë ende në politikë, ka dhënë një intervistë për gazetaren Rudina Xhunga. Në këtë intervistë, Rama bën disa pohime për...

“Blloku”, libri i tmerrshëm

Nga Fitim ZEKTHI ◾◾◾ Në qoftë se do të vinte dikush nga një kohë tjetër apo nga botë tjetër dhe do të lexonte librin “Blloku” të mjekut personal të Enver...

Luan Rama korrigjon kanakaren e Edvinit!

Spiropali "lë nam" me çiftin Kadare: KY dhe KJO. Rama e korrigjon, ministrja i fshin komentin... TIRANË– Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka publikuar një foto me...