17 C
Tirana
E hënë, 24 Shkurt, 2020

Replikë e detyruar me Carlo Bollinon

Nga Ed PALOKA Nuk kam folur ndonjehere per babane tim sepse as ai nuk do e kerkonte nje gje te tille, por jam i detyruar prej Carlo Bollinos i cili...

Duart që ndihmojnë, janë më shenjta se buzët që luten

Nga Elona CASLLI E kam ndjekur shumë rrallë emisionin tënd dhe jam tejet zemërgjerë në përcaktimin e dendurisë së veprimit kur them "shumë rrallë". E kam ndjekur rrallë, sepse gjithmonë...

Princ Leka i Dytë i përgjigjet Ilir Demalisë

I dashur Z. Demalia, I dashur Ilir, Shpresoj që ky mesazh t’ju gjejë mirë nga ana shpirtërore e shëndetësore. Po ju shkruaj thjesht i shtyrë nga një postim i juaji më i...

Fatkeqësi për një ish-shok shkolle që mashtrues ishte e mashtrues mbeti!

Nga Jorida TABAKU Skandali Bego dhe aferat me qarqet kriminale dhe te drogës e kanë zënë ngushte Veliajn që ka humbur qartësinë dhe në propagandën e tij mashtruese. Nuk dua...

“Studentë”! Lajeni gojën para se të përbaltni Lëvizjen e Dhjetorit 1990

Nga Roland BEJKO Sapo dëgjova në protestë, një student nëpërmjet TV që deklaroi: "Mos na krahasoni me Lëvizjen e Dhjetorit 1990 se fajin për gjendjen e sotme e ka...

Shqiptarët duhet te mbeshtesin PD, si e vetmja alternativë, per te përmbysur këtë...

Nga Petrika AGOLLi Nuk dua te gjykoj qellimin e mire, si dhe ju personalisht z.Erl Kodra. Ajo qe me shqetson me teper ne kete shkrim, eshte mendesia dhe...

Shënime për shkrimin e avokatit Altin Goxhaj: 10 pyetje për Lulzim Bashën

*Dhjetë pyetje për Lulzim Bashën Nga Avokati Altin GOXHAJ, përfaqësues i Levizja AntiSoros​ Pyetjet që kam unë për Lulin dhe mediat që financon ai janë: 1▪Pse nuk gjejnë një gazetar me emër...

Shënime mbi një trakt komunist të Rudina Xhungës

Pse çështja e Xhisielës nuk është politike, por kombëtare. Dje Nikla erdhi në Bllok Nga Rudina XHUNGA ▪Dje isha e ftuar në një emision televiziv të News 24, drejtuar nga...

Masturbim pa prishje i një nostalgjiku të pandreqshëm të diktaturës

🇺🇸"Many people would be scared if they saw in the mirror not their faces but their character". 🇦🇱"Shumë njerëz do të trembeshin nëse do të shihnin në pasqyrë jo...

Perikli Papastathi për videomesazhin e Grida Dumës

Zonjes -Grida Duma! Nje "filozofi " sempliciste! Nje llogjike, qe le shume per te deshiruar! Ju thoni:"Sistemet do te jene gjithmone te padrejta" Nese eshte keshtu, atehere si arrijne "suksesin" te rinjte...