13 C
Tirana
E diel, 5 Prill, 2020

Unë fshatari i rritur me ajrin e deklasuar të Korabit

Nga Agron TUFA Kur bëhet magjypi mbret e mbyt dhe babën e vet... Nuk ma merrte mendja se do më dilte prapë përpara historiani enverist Pëllumb Xhufi. E kisha hedhur publikisht...

Shënime për shkrimin e avokatit Altin Goxhaj: 10 pyetje për Lulzim Bashën

*Dhjetë pyetje për Lulzim Bashën Nga Avokati Altin GOXHAJ, përfaqësues i Levizja AntiSoros​ Pyetjet që kam unë për Lulin dhe mediat që financon ai janë: 1▪Pse nuk gjejnë një gazetar me emër...

Jemi edhe ne Z. Bochard!

Nga Elona CASLLI I nderuar Z. Bochard Në cilësinë e një qytetareje në Republikën e Shqipërisë, pasi lexova deklaratën tuaj, e cila trajton qartazi historikun dhe cilësinë e protestave në vend,...

Respekt për gazetarët e zakonshëm që bëjnë gazetari të jashtëzakonshme

Nga Erl KODRA Spekulimi me gazetarët azilantë - thotë Mero Baze në editorialin tek "Tema" e tij. Mjafton ky titull spekulativ për të kuptuar thelbin, i cili konfirmohet në...

Regjizori Kastriot Çipi vendos të vërë në skenë Qeverinë e Zvicrës

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Gjithmonë kam besuar që përshtypja e parë për një njeri nuk është kurrë e gabuar. Nuk ka vit që një ose disa ngjarje të mos ma përforcojnë...

Masturbim pa prishje i një nostalgjiku të pandreqshëm të diktaturës

🇺🇸"Many people would be scared if they saw in the mirror not their faces but their character". 🇦🇱"Shumë njerëz do të trembeshin nëse do të shihnin në pasqyrë jo...

Replikë e detyruar me Carlo Bollinon

Nga Ed PALOKA Nuk kam folur ndonjehere per babane tim sepse as ai nuk do e kerkonte nje gje te tille, por jam i detyruar prej Carlo Bollinos i cili...

Perikli Papastathi për videomesazhin e Grida Dumës

Zonjes -Grida Duma! Nje "filozofi " sempliciste! Nje llogjike, qe le shume per te deshiruar! Ju thoni:"Sistemet do te jene gjithmone te padrejta" Nese eshte keshtu, atehere si arrijne "suksesin" te rinjte...

Shënime mbi një trakt komunist të Rudina Xhungës

Pse çështja e Xhisielës nuk është politike, por kombëtare. Dje Nikla erdhi në Bllok Nga Rudina XHUNGA ▪Dje isha e ftuar në një emision televiziv të News 24, drejtuar nga...

Te dashur miq fejsbuksa apo reale: Dy fjalë për Adi Krastën

Nga Mishel KOÇIU ◾◾◾ Ne statusin tim te meparshem, disa kokrra midis jush, iu turret Adi Krastes e derdhet me vrull gjithe mllefin tuaj duke iu shmangur kryekeput objektit te shqetesimit...