13 C
Tirana
E diel, 5 Prill, 2020

Masturbim pa prishje i një nostalgjiku të pandreqshëm të diktaturës

🇺🇸"Many people would be scared if they saw in the mirror not their faces but their character". 🇦🇱"Shumë njerëz do të trembeshin nëse do të shihnin në pasqyrë jo...

Komunisti është gjallesa më e fëlliqur më e ndyrë, më e pështirë në fytyrë...

Nga Edison YPI Komunisti është gjallesa më e fëlliqur më e ndyrë, më e pështirë në fytyrë të dheut. Komunisti nuk është njeri. Komunisti është kafshë, shtazë, skile, derr, çakall, kukumjaçkë, bretkockë,...

Shënime mbi një trakt komunist të Rudina Xhungës

Pse çështja e Xhisielës nuk është politike, por kombëtare. Dje Nikla erdhi në Bllok Nga Rudina XHUNGA ▪Dje isha e ftuar në një emision televiziv të News 24, drejtuar nga...

“Studentë”! Lajeni gojën para se të përbaltni Lëvizjen e Dhjetorit 1990

Nga Roland BEJKO Sapo dëgjova në protestë, një student nëpërmjet TV që deklaroi: "Mos na krahasoni me Lëvizjen e Dhjetorit 1990 se fajin për gjendjen e sotme e ka...

Fatkeqësi për një ish-shok shkolle që mashtrues ishte e mashtrues mbeti!

Nga Jorida TABAKU Skandali Bego dhe aferat me qarqet kriminale dhe te drogës e kanë zënë ngushte Veliajn që ka humbur qartësinë dhe në propagandën e tij mashtruese. Nuk dua...

Në betejën e Çanakalasë turqit me qëllim futën shqiptarët

Nga Gani MEHMETAJ Më një vonesë dyvjeçare e lexova një reagim ndaj shkrimit tim "A ishte Çanakalaja varri më i madh i shqiptarëve" të Gjergj Thanasit (?), në gazetën...

Shqiptarët duhet te mbeshtesin PD, si e vetmja alternativë, per te përmbysur këtë...

Nga Petrika AGOLLi Nuk dua te gjykoj qellimin e mire, si dhe ju personalisht z.Erl Kodra. Ajo qe me shqetson me teper ne kete shkrim, eshte mendesia dhe...

Duart që ndihmojnë, janë më shenjta se buzët që luten

Nga Elona CASLLI E kam ndjekur shumë rrallë emisionin tënd dhe jam tejet zemërgjerë në përcaktimin e dendurisë së veprimit kur them "shumë rrallë". E kam ndjekur rrallë, sepse gjithmonë...

Perikli Papastathi për videomesazhin e Grida Dumës

Zonjes -Grida Duma! Nje "filozofi " sempliciste! Nje llogjike, qe le shume per te deshiruar! Ju thoni:"Sistemet do te jene gjithmone te padrejta" Nese eshte keshtu, atehere si arrijne "suksesin" te rinjte...

Respekt për gazetarët e zakonshëm që bëjnë gazetari të jashtëzakonshme

Nga Erl KODRA Spekulimi me gazetarët azilantë - thotë Mero Baze në editorialin tek "Tema" e tij. Mjafton ky titull spekulativ për të kuptuar thelbin, i cili konfirmohet në...