26 C
Tirana
E martë, 11 Maj, 2021

Te dashur miq fejsbuksa apo reale: Dy fjalë për Adi Krastën

Nga Mishel KOÇIU ◾◾◾ Ne statusin tim te meparshem, disa kokrra midis jush, iu turret Adi Krastes e derdhet me vrull gjithe mllefin tuaj duke iu shmangur kryekeput objektit te shqetesimit...

Xhufi nuk di as të gënjejë

Nga Kastriot DERVISHI ◾◾◾ Një ndër mbrojtësit e krimeve të komunistëve gjatë dhe pas luftës, në gënjeshtrat e shumta edhe me “diversantë”, agjentë të CIA-s, etj, sot ndër të tjera, shkruan...

Ne nuk ishim komunistë! Nuk na afektonte çfare thoshte partia…

Nga Paris TURDIU ◾◾◾ Po me çojne njerezit në inboks nje artikull te botuar te "Na Ishte Dikur": Silva Turdiu, rënia dhe shkëlqimi i një femre Shkruar nga Albert Gjoka Po pergjigjem...

Ne s’jemi lexues të Kutelit, të Camajt, nuk…

Nga Faruk MYRTAJ ◾◾◾ Mik i nderuar... Nuk besoj se flitet kaq kollajshëm për Të Mëdhenjt e (Pa)Vdekshëm... Se paku unë nuk do doja të shndërrohej në essay të tillë nje bisedë e...

Asnjë hap pas!

Nga Monika KRYEMADHI ◾◾◾ Kush idiot nuk e kupton realisht te mos e bej like, por nese do te komentone te flase nese jane te verteta ato qe thuhen. Idiotet me...

Kushtetuta dhe Kanuni i keqkuptuar si mjet stilistik

Nga Ndue DEDAJ ◾◾◾ E them që në fillim, nuk do ta kisha shkruar këtë shkrim, por vetëm në respekt të lexuesit, i cili asnjëherë nuk është paragjykues, edhe kur nuk...

Dy fjale zemre per Knutin dhe Mutin

Nga Elio LAZE Pas votimit per eurodeputete u mesua se raportuesi per Shqiperine, z Knut Fleckenstein nuk ka marre nje mandat te rradhes per ne PE. Bera nje reagim ku...

Jemi edhe ne Z. Bochard!

Nga Elona CASLLI I nderuar Z. Bochard Në cilësinë e një qytetareje në Republikën e Shqipërisë, pasi lexova deklaratën tuaj, e cila trajton qartazi historikun dhe cilësinë e protestave në vend,...

Komunisti është gjallesa më e fëlliqur më e ndyrë, më e pështirë në fytyrë...

Nga Edison YPI Komunisti është gjallesa më e fëlliqur më e ndyrë, më e pështirë në fytyrë të dheut. Komunisti nuk është njeri. Komunisti është kafshë, shtazë, skile, derr, çakall, kukumjaçkë, bretkockë,...

Unë fshatari i rritur me ajrin e deklasuar të Korabit

Nga Agron TUFA Kur bëhet magjypi mbret e mbyt dhe babën e vet... Nuk ma merrte mendja se do më dilte prapë përpara historiani enverist Pëllumb Xhufi. E kisha hedhur publikisht...