5 C
Tirana
E diel, 23 Shkurt, 2020

Ata nuk duan të të rrëzojnë

Nga Red VARAKU Tashmë je thjesht një i mjerë dhe i çmendur për fatkeqësinë e këtij vendi, që do të kesh një fund të keq. Por përpara se kjo të...

Mirësevjen Lulzim Basha!

Nga Red VARAKU Ashtu si dikur Berisha, edhe Rama po shkon drejt orëve të tij të fundit. Edhe mbështetësit e tij publikë më fanatikë siç është Baton Haxhiu apo Spartak...

A do të arrijë Veliaj të bëhet pasardhës i Ramës në Partinë Socialiste?

Nga Red VARAKU Një kryengritje e heshtur ka filluar në oborrin e partisë socialiste kundër Ramës dhe rilindjes.Socialistët e kanë kuptuar, që Rama është drejt kapitullimit dhe tashmë nuk e...

Kur Astriti tradhton Patozin

Nga Red VARAKU Pas gjashtë vitesh sulmi dhe pabesie guerrilase, Astrit Patozi më në fund vendosi të dalë hapur kundër Partisë Demokratike dhe Lulzim Bashës. Nga gjithë arsenali i sulmit...

A do të arrijë Veliaj të bëhet pasardhës i Ramës në Partinë Socialiste?

Nga Red VARAKU Një kryengritje e heshtur ka filluar në oborrin e partisë socialiste kundër Ramës dhe rilindjes.Socialistët e kanë kuptuar, që Rama është drejt kapitullimit dhe tashmë nuk e...

Vetëvrasja e Rudina Hajdarit

Nga Red VARAKU Çdo njeri është i lirë të bëjë zgjedhjen e tij në politikë dhe ta interpretojë një realitet sipas mënyrës së tij. Nëse Rudina Hajdari ka bërë zgjedhjen...

Është koha për një kryeministër tjetër

Nga Red VARAKU Që prej fillimit të dhjetorit, rilindja është në rënie të lirë. Largimi i ministrave, kuajve më të rëndësishëm të qeverisjes, si dhe zëvendësimi i tyre me njerëz...

Kundër Ramës ka një konspiracion

Nga Red VARAKU Etiketimi i kundërshtarëve të tij si "kukulla të një konspiracioni" nga një palë e tretë e cila e bën këtë nga "frika e vetingut dhe e reformës...

Një parti politike studentore ndihmon vetëm Ramën!

Nga Red VARAKU Regjimi nuk do të mundë ta shuajë revoltën e studentëve. Sa më shumë do të përpiqet ta shtypë, aq më e fortë do të bëhet ajo. Sepse...

Dimri i fundit i Ramës

Nga Red VARAKU Bashkëpunëtorë të Ramës, njerëz të rëndësishëm të Partisë Socialiste tregojnë për një Ramë, i cili po përjeton dimrin politik më të vështirë të karrierës së tij. Pjesën...