12 C
Tirana
E martë, Nëntor 19, 2019

Kundër një rrotacioni në aleancë me qelbësirat!

Nga Red VARAKU ◾◾◾ Edi Rama tashmë është i larguar dhe zgjedhjet e parakohshme janë në prag. Lulzim Basha shumë shpejt do të jetë kryeministri i shqiptarëve. Ata që deshën largimin...

Mirësevjen Lulzim Basha!

Nga Red VARAKU Ashtu si dikur Berisha, edhe Rama po shkon drejt orëve të tij të fundit. Edhe mbështetësit e tij publikë më fanatikë siç është Baton Haxhiu apo Spartak...

Edi nuk ka më dhëmbë për të kafshuar!

Nga Red VARAKU ◾◾◾ Pas publikimit të përgjimeve zyrtare të prokurorisë nga Gjermania dhe pas dështimit për hapjen e negociatave çdo kryeministër e ka të qartë që fundi është dorëheqja dhe...

Turfullimat e një diktatoruci që po jep shpirt

Nga Red VARAKU ◾◾◾ Për të kuptuar thelbin kësaj rrumpalle që po ndodh sot në Shqipëri, e cila filloi stuhishëm si me buton, menjëherë pas shpalljes së vendimit për bllokimin e...

Përrallat me amerikanë të Mero spiunit, Sokol duarartit dhe vejushës Ngjela!

Nga Red VARAKU ◾◾◾ Parlamenti Hollandez voton bllokimin e vizave për shqiptarët, duke i vënë kështu vizën Ramës. Gjermania shpullë pas qafës së trashë të korrupsionit qeverisë gati çdo muaj. BILD masakron surratin...

Met Veliu kalon në overdozë

Nga Red VARAKU Dy burimet diplomatike më të rëndësishme në Shqipëri besniku Mero Baze dhe duararti Sokol Balla kanë konfirmuar për gazetarin e talentuar që fitoi edhe çmimin Oscar ,z....

Një dështim spektakolar apo një thikë pas shpine për popullin shqiptar?

Nga Red VARAKU Që në fillim kur u prezantua si ministër i kulturës nga Fatos Nano, Edi Rama u shfaq si një politikan atipik. Ai theu tabu me qëndrimet e...

Kukuvajkat e zeza të gazetarisë

Nga Red VARAKU ◾◾◾ Në datën 23 Janar ,2011 , botuesi dhe njëkohësisht gazetari Mero Baze njoftoi mbylljen e gazetës opozitare Tema për shkaqe kryesisht financiare, edhe pse asokohe u interpretuan...

Djegia e mandateve, elektroshoku që risolli në jetë demokracinë shqiptare

Nga Red VARAKU ◾◾◾ Vendimi politik për djegjen e mandateve është vendimi më i sulmuar dhe kontestuar që prej vitit 1990. Por, është pikërisht ky sulm, që në fakt e bën...

Kundër Ramës ka një konspiracion

Nga Red VARAKU Etiketimi i kundërshtarëve të tij si "kukulla të një konspiracioni" nga një palë e tretë e cila e bën këtë nga "frika e vetingut dhe e reformës...