15 C
Tirana
E mërkurë, Korrik 17, 2019

“Armiku i popullit” Fatos Lubonja

Nga Red VARAKU ◾◾◾ Dikur Napoleon Bonaparti deklaronte se katër gazeta të pavararura dhe opozitare, janë më të rrezikshme se një mijë bajoneta. Ai e njihte mirë fuqinë e shtypit të...

30 Qershori ! Prova që e ktheu Lul Bashën në lider

Nga Red VARAKU ◾◾◾ Kjo ditë është qartazi dita Lulzim Bashës. Ai arriti një objektiv të tij madhor. Refuzoi çdo marrëveshje në dëm të qytetarëve, edhe pse me kosto për të...

Asnjë hap pas!

Nga Red VARAKU ◾◾◾ Edi Rama tashmë është i larguar dhe zgjedhjet e parakohshme janë në prag. Lulzim Basha shumë shpejt do të jetë kryeministri i shqiptarëve. Ata që deshën largimin...

Kundër një rrotacioni në aleancë me qelbësirat!

Nga Red VARAKU ◾◾◾ Edi Rama tashmë është i larguar dhe zgjedhjet e parakohshme janë në prag. Lulzim Basha shumë shpejt do të jetë kryeministri i shqiptarëve. Ata që deshën largimin...

Jozefinë!

Nga Red VARAKU ◾◾◾ Natyrë shterpë ke qenë gjithmonë, në të gjitha kuptimet. Mendja jote e vogël gjatë gjithë jetës politike mezi prodhoi vetëm një fjalë: ZHELE Dhe për këtë "prodhimtari...

Për kokëtulët që mendojnë se SHBA -të mbështesin kryeministrin më të korruptuar të historisë...

Nga Red VARAKU ◾◾◾ 21 Janar, 2011! Katër qytetarë shqiptarë krejt të pafajshëm egzekutohen në bulevard. Një krim ende i pazbardhur nga drejtësia. Menjëherë pas kësaj ngjarje, ambasadori amerikan Alexander Arvizu...

Gjithmonë gati!

Nga Red VARAKU ◾◾◾ Kriza shqiptare është së pari krizë mendimi. Ajo është kryesisht pasojë e mungesës së një vizioni të ri kombëtar. Vizionin kombëtar në një shoqëri moderne, nuk mund...

Në mos nesër, shumë shpejt Edi do “reflektojë”!

Nga Red VARAKU ◾◾◾ Çdo njeri me inteligjencë normale, të cilit akoma nuk i ka marrë koka erë nga militantizmi, e ka fare të qartë, që data e zgjedhjeve nuk është...

Përrallat me amerikanë të Mero spiunit, Sokol duarartit dhe vejushës Ngjela!

Nga Red VARAKU ◾◾◾ Parlamenti Hollandez voton bllokimin e vizave për shqiptarët, duke i vënë kështu vizën Ramës. Gjermania shpullë pas qafës së trashë të korrupsionit qeverisë gati çdo muaj. BILD masakron surratin...

Edi nuk ka më dhëmbë për të kafshuar!

Nga Red VARAKU ◾◾◾ Pas publikimit të përgjimeve zyrtare të prokurorisë nga Gjermania dhe pas dështimit për hapjen e negociatave çdo kryeministër e ka të qartë që fundi është dorëheqja dhe...