11 C
Tirana
E martë, 31 Mars, 2020

Edi Rama, mos e blloko Shkodrën! Thesari i Shtetit, nuk është “banka” e...

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Kryeministri i dështuar Edi Rama, filloi hakmarrjen e pastër politike me Shkodrën dhe qytetarët e saj duke i bllokuar fondet, mbas protestave paqësore për konstituimin e Këshillit...

Jean Paul Sartre dhe kundër-opozitarët e dëshpëruar

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Kundër-opozitarët aktual të P.D.-së dhe liderit Lulzim Basha, janë të shumëllojshëm për nga mosha, intelekti, pasuria raportet me bosët e tyre, inatet personale, pozicioni shoqëror, strategjitë...

Shkodra, Koli Idromeno dhe Valdrin Pjetri?!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Nuk pata ndërmend të merresha me emrin e Valdrin Pjetrit edhe nëse do të ishte Kryetar Bashkie në Shkodër, për të vetmen arësye se është antikushtetues dhe...

Lulzim Basha, Gazment Bardhi, Shkodra dhe mercenarët!

Nga Qamil Gjyrezi ◾◾◾ Një titull në një media para dy ditësh ishte: “Shkodra nuk bën pakt me djallin, proteston kundër trafikantit të Ramës në Bashki”! Me të vërtetë Shkodra është...

Shkodra dhe Shqipëria nuk janë “imazh droge” o Edvin Rama!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Pas publikimit të dokumenatve nga P.D. ku vërtetohet se Valdin Pjetri ka qenë i dënuar për trafikim të lëndëve narkotike në Itali në vitin 2003 dhe pretendimet...

“Drita e kuqe” e Brukselit për Edi Ramën!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Edi Rama dhe Rilindja me politikën e tyre autokrate dhe antidemokratike do të destabilizojnë rajonin!? Celja e negociatave dhe integrimi në B.E. është jetike për Shqipërinë! Kjo...