17 C
Tirana
E hënë, 25 Maj, 2020

PD, zgjedhjet dhe aspirata europiane!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Mbas një reflektimi gadi dy mujor, P.D. do të fillojë pregatitjet elektorale për zgjedhjet e parakoheshme lokale dhe kombëtare dhe aksionin politik për rrëzimin pa kushte...

Zgjohuni shqiptarë, ndërkombëtarët nuk janë magjistarë!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Kryetari i P.D.-së dhe lideri i opozitës Lulzim Basha në takimin e sotëm në Shkodër i’u bëri thirrje, jo vetëm shkodranëve por të gjithë shqiptarëve që të...

Edi Rama “ka dalë” nga faza!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Mendja, truri i njeriut është shumë delikat dhe organizon jetën tonë, mendimet, idetë, gjuhën, sjelljet tona! Normalët ndahen nga një “cipë e hollë milimetrike”nga anormalët! Normalët kanë ndjenja...

Edi Rama, pengmarrës dhe i marrur peng!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Edi Rama është pengu i bëmave të tij në këto 6 vite qeverisje të Rilindjes! Edi Rama është pengu i krizës së përfaqësimit në Shqipëri! Tre nga...

Elitat në PD, Tomorr Alizoti dhe Gjermania partnere strategjike!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Para disa ditësh lexova një opinion me titull: “Gjermania duhet të jetë një partnere strategjike në të ardhmen për Shqipërinë”! Më pëlqeu shumë ideja e opinionit, por të...

Vetëm Lulzim Basha, me stafin e tij në PD, do të “çeli dyert”...

Nga Qamil Gjyrezi ◾◾◾ Sot e gjithë media opozitare dhe ajo e pavarur, intelektualët e të gjithë ata që e presin me padurim ndryshimin e madh në Shqipëri e mirëpritën raportin...

Vjeshta e fundit e Edi Ramës!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Vjeshtë me protesta dhe demonstrata kundër Edvin Ramës! Kjo vjeshtë 2019, mbas një vere të mbushur me “skandale politike” të Rilindjes do të fillojë me protesta dhe demonstrata...

Edi Rama larg duart nga SPAK!

Nga Av. Qamil GJYREZI ◾◾◾ PD, opozita shqiptare dhe Lulzim Basha votuan ndryshimet kushtetuese në vitin 2016 për reformën në drejtësi, me qëllim për të patur një drejtësi të pavarur dhe...

Vija liqenore në Shkodër, ose “zhvatja” e radhës e Edi Ramës!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Politika e zhvillimit ekonomik, turizmi ka rëndësi të madhe për Shkodrën, Shqipërinë, Kosovën dhe rajonin! Shkodra ka shkruar një projekt zhvillimi 2005-2015, në bashkëpunim me komunitetin dhe institucionet...

Agim Kajmaku është mashtrues si Edi Rama!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ “Veç gomari nuk ndryshon!!! Kryebashkiaku i PS-së, në Vorë, i denoncuar kohët e fundit nga PD si pjesë e “Ligjit të dekriminalizimit”, e cila sot ka dërguar...