11 C
Tirana
E martë, 31 Mars, 2020

Përjetë me SHBA dhe NATO!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq nënshkroi këto ditë marrëveshjen me Bashkimin Ekonomik Euroaziatik që drejtohet nga Rusia dhe është kundër B.E.-së! Kryeminstrja e Serbisë e firmosi këtë...

Rilindja është e papërgjegjshme për reforma!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Edi Rama ka shkatërruar 3 palë zgjedhje në këto 6 vite. Zgjedhjet e lira dhe të ndershme me Edi Ramën, janë utopi politike. Asnjë opozitar e...

PD është gati për zgjedhje, kundër narko-votës!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Blerja e votës në vitin 2017 nga Edi Rama me mbështetësit e tij ishte një fatkeqsi kombëtare. Vota e blerë me paratë e narko-trafikut ka dëmtuar rëndë...

PD është e parti e ndryshimeve të mëdha!

Nga Qamil Gjyrezi ◾◾◾ PD është parti e ndryshimeve të mëdha. P.D. ndryshoi sistemin politik ish- diktatorial në vitin 1992. PD mbrojti Shqipërinë nga revolucioni komunist në vitin 1997. PD...

Fajin e ka “Piktori me mjekërr”, jo Evropa!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Fajtori dhe përgjegjësi kryesor për Jo-në Europiane për hapjen e negociatave është vetëm një njeri Edi Rama! E shkruaj “një njeri”, mbasi pjesa tjetër që e...

Reforma zgjedhore, Lulzim Basha dhe Glover!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Zgjedhjet e parakohëshme janë zgjidhja e vetme për shpëtimin e demokracisë dhe ruajtjen e stabilitetit në Shqipëri! Situata politike në vend është shumë e rëndë, sidomos mbas Jo-së...

Real-politika ose “xhaketat e vjetra” të opozitës së bashkuar!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Para disa ditësh botova një shkrim on-line të titulluar “Zgjedhjet në Kosovë ose xhaketat e vjetra në PD dhe opozitë”. Në këtë shkrim nuk kam përmendur emra...

Pinter dhe Handke nuk mund ta ndalojnë të ardhmen e Kosovës!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Këto ditë lexova në media indinjatën me të drejtë të disa intelektualëve dhe akdemikëve në Kosovë për nominimin e prozatorit Peter Handke me cmimin Nobel në...

Zgjedhjet në Kosovë dhe “xhaketat” e vjetra në PD dhe opozitë në Shqipëri!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Zgjedhjet në Kosovë ishin një hap i madh për zhvillimet demokratike në këtë shtet të ri të Europës. Zgjedhjet në Kosovë na dhanë një leksion demokracie, për nga...

Rilindja mbështet drogën!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Në këto 6 vite të qeverisjes së tij, Edi Rama dhe Rilindja mbështetën dhe promovuan hajdutë, të inkriminuar dhe kriminelë në të gjitha nivelet e pushtetit, parlament...