5 C
Tirana
E diel, 23 Shkurt, 2020

Vetëm Lulzim Basha, me stafin e tij në PD, do të “çeli dyert”...

Nga Qamil Gjyrezi ◾◾◾ Sot e gjithë media opozitare dhe ajo e pavarur, intelektualët e të gjithë ata që e presin me padurim ndryshimin e madh në Shqipëri e mirëpritën raportin...

Jean Paul Sartre dhe kundër-opozitarët e dëshpëruar

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Kundër-opozitarët aktual të P.D.-së dhe liderit Lulzim Basha, janë të shumëllojshëm për nga mosha, intelekti, pasuria raportet me bosët e tyre, inatet personale, pozicioni shoqëror, strategjitë...

Shkodra dhe Shqipëria nuk janë “imazh droge” o Edvin Rama!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Pas publikimit të dokumenatve nga P.D. ku vërtetohet se Valdin Pjetri ka qenë i dënuar për trafikim të lëndëve narkotike në Itali në vitin 2003 dhe pretendimet...

Shkodra asht e mendjes…

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Mendja njerëzore asht shumë e randësishme në planin psiko-fizik. Mendja truni drejtojnë të gjithë veprimtarinë e njeriut dhe e prezantojnë atë si qënie shoqnore në komunitet! Mendja ndikon...

Elitat në PD, Tomorr Alizoti dhe Gjermania partnere strategjike!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Para disa ditësh lexova një opinion me titull: “Gjermania duhet të jetë një partnere strategjike në të ardhmen për Shqipërinë”! Më pëlqeu shumë ideja e opinionit, por të...

Brexit, Deutschland, alias EU!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Gjermania ka një rëndësi shumë të madhe në planin ekonomik, politik, diplomatik për EU-në. Gjermania dhe Franca sëbashku janë lokomotiva e E.U.-së, por Gjermania po merr një...

Përjetë me SHBA dhe NATO!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq nënshkroi këto ditë marrëveshjen me Bashkimin Ekonomik Euroaziatik që drejtohet nga Rusia dhe është kundër B.E.-së! Kryeminstrja e Serbisë e firmosi këtë...

Edi Rama, pengmarrës dhe i marrur peng!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Edi Rama është pengu i bëmave të tij në këto 6 vite qeverisje të Rilindjes! Edi Rama është pengu i krizës së përfaqësimit në Shqipëri! Tre nga...

Rilindja i “baltosi” të gjithë shqiptarët!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Rilindja dhe Edi Rama i “baltosën” të gjithë shqiptarët në këto 7 vite të qeverisjes! Pretendimet e Edi Ramës , se opozita po baltos punën e qeverisë për...

Rilindja është e papërgjegjshme për reforma!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Edi Rama ka shkatërruar 3 palë zgjedhje në këto 6 vite. Zgjedhjet e lira dhe të ndershme me Edi Ramën, janë utopi politike. Asnjë opozitar e...