4 C
Tirana
E hënë, 16 Dhjetor, 2019

Rilindja është e papërgjegjshme për reforma!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Edi Rama ka shkatërruar 3 palë zgjedhje në këto 6 vite. Zgjedhjet e lira dhe të ndershme me Edi Ramën, janë utopi politike. Asnjë opozitar e...

Deutschland, Lulzim Basha dhe teknologjia!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ P.D. dhe Zoti Lulzim Basha janë shumë të intersuar për marëdhënie shumë të mira me ndërkombëtarët, biles me një “kapitull të ri” me mbështetësit tanë në B.E....

Vetëm Lulzim Basha, me stafin e tij në PD, do të “çeli dyert”...

Nga Qamil Gjyrezi ◾◾◾ Sot e gjithë media opozitare dhe ajo e pavarur, intelektualët e të gjithë ata që e presin me padurim ndryshimin e madh në Shqipëri e mirëpritën raportin...

Zgjedhjet në Kosovë dhe “xhaketat” e vjetra në PD dhe opozitë në Shqipëri!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Zgjedhjet në Kosovë ishin një hap i madh për zhvillimet demokratike në këtë shtet të ri të Europës. Zgjedhjet në Kosovë na dhanë një leksion demokracie, për nga...

Turi i shpresës për të larguar zhgënjimin!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Turi i shpresës me të rinjtë, që po zhvillon kryetari i P.D.-së Lulzim Basha këto ditë në qytetet e Shqipërisë do të ndikojë pozitivisht në të gjitha...

Tërmetet dhe zullumet e Rilindjes!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Nuk dua të abuzoj dhe manipuloj me tërmetin që ra sot në mëngjez në Shqipëri por shpreh ngushëllimet e mia për viktimat e tërmetit dhe dëmet materiale...

Edi Rama “ka dalë” nga faza!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Mendja, truri i njeriut është shumë delikat dhe organizon jetën tonë, mendimet, idetë, gjuhën, sjelljet tona! Normalët ndahen nga një “cipë e hollë milimetrike”nga anormalët! Normalët kanë ndjenja...

Elitat në PD, Tomorr Alizoti dhe Gjermania partnere strategjike!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Para disa ditësh lexova një opinion me titull: “Gjermania duhet të jetë një partnere strategjike në të ardhmen për Shqipërinë”! Më pëlqeu shumë ideja e opinionit, por të...

Shkodra asht e mendjes…

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Mendja njerëzore asht shumë e randësishme në planin psiko-fizik. Mendja truni drejtojnë të gjithë veprimtarinë e njeriut dhe e prezantojnë atë si qënie shoqnore në komunitet! Mendja ndikon...

Real-politika ose “xhaketat e vjetra” të opozitës së bashkuar!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Para disa ditësh botova një shkrim on-line të titulluar “Zgjedhjet në Kosovë ose xhaketat e vjetra në PD dhe opozitë”. Në këtë shkrim nuk kam përmendur emra...