20 C
Tirana
E shtunë, 4 Prill, 2020

Shkodra asht e mendjes, dijes, tregtisë dhe e humorit!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Qyteti i Rozafës asht i mendjes, dijes, tregtisë, artit dhe kulturës! Pa mendje, dije, ekonomi, Shkodra nuk do të kishte pasë mundësi të zhvillonte talentin dhe traditën...

Edi Rama larg duart nga SPAK!

Nga Av. Qamil GJYREZI ◾◾◾ PD, opozita shqiptare dhe Lulzim Basha votuan ndryshimet kushtetuese në vitin 2016 për reformën në drejtësi, me qëllim për të patur një drejtësi të pavarur dhe...

Ekipi i Xhevdet Amulit, ekipi fitues i 2020-ës!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ PD e Shkodrës që nga Dukagjini deri në Velipojë, kanë luajtur një rol të madh në organizimin e protestave kundër qeveritare në vitin 2019. Rilindja dhe Edi...

Edi Rama, mos e blloko Shkodrën! Thesari i Shtetit, nuk është “banka” e...

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Kryeministri i dështuar Edi Rama, filloi hakmarrjen e pastër politike me Shkodrën dhe qytetarët e saj duke i bllokuar fondet, mbas protestave paqësore për konstituimin e Këshillit...

Lulzim Basha, Gazment Bardhi, Shkodra dhe mercenarët!

Nga Qamil Gjyrezi ◾◾◾ Një titull në një media para dy ditësh ishte: “Shkodra nuk bën pakt me djallin, proteston kundër trafikantit të Ramës në Bashki”! Me të vërtetë Shkodra është...

Agim Kajmaku është mashtrues si Edi Rama!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ “Veç gomari nuk ndryshon!!! Kryebashkiaku i PS-së, në Vorë, i denoncuar kohët e fundit nga PD si pjesë e “Ligjit të dekriminalizimit”, e cila sot ka dërguar...

Shkodra, Koli Idromeno dhe Valdrin Pjetri?!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Nuk pata ndërmend të merresha me emrin e Valdrin Pjetrit edhe nëse do të ishte Kryetar Bashkie në Shkodër, për të vetmen arësye se është antikushtetues dhe...

Brexit, Deutschland, alias EU!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Gjermania ka një rëndësi shumë të madhe në planin ekonomik, politik, diplomatik për EU-në. Gjermania dhe Franca sëbashku janë lokomotiva e E.U.-së, por Gjermania po merr një...

Vija liqenore në Shkodër, ose “zhvatja” e radhës e Edi Ramës!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Politika e zhvillimit ekonomik, turizmi ka rëndësi të madhe për Shkodrën, Shqipërinë, Kosovën dhe rajonin! Shkodra ka shkruar një projekt zhvillimi 2005-2015, në bashkëpunim me komunitetin dhe institucionet...

Vjeshta e fundit e Edi Ramës!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Vjeshtë me protesta dhe demonstrata kundër Edvin Ramës! Kjo vjeshtë 2019, mbas një vere të mbushur me “skandale politike” të Rilindjes do të fillojë me protesta dhe demonstrata...