17 C
Tirana
E hënë, 25 Maj, 2020

Nga dorëheqja e Valdrinit te dorëheqja e Ramës!

Nga Edon KUQI ◾◾◾ Votimet e 30 Qershorit ishin po aq nul sa dhe vetë kandidatët "fitues" të rilindjes të cilët edhe pse të vetëm në garë nuk morën më...

Beteja jonë vazhdon derisa ëndrra për Shqipërinë si gjithë Europa të jetë realitet

Nga Gazment BARDHI ◾◾◾ Përballë presionit të opinionit publik dhe partnerëve ndërkombëtarë, pasi konfrimoi edhe njëherë, në mënyrë të përsëritur, se pushteti i tij mbijeton vetëm për shkak të lidhjeve...

Fati që zgjedh Topalli, në vend të harresës me nder, kujtesën e turpshme si...

Nga Desada METAJ ◾◾◾ Edi Rama është përgjegjësi që Shkodra, ose më saktë socialistët dhe ata pak votues të 30 qershorit, të përfaqësohen nga një person me të shkuar kriminale. Edhe socialisti...

Karrige e munguar apo borxhe të kthyera

Nga Desada METAJ ◾◾◾ Falë zonjës Jozefina Topalli në kupolën drejtuese të PD: 1▪️Nuk u miratua asnjë ligj i posaçëm dhe nuk u dëmshpërblyen siç e meritonin ish të përndjekurit politikë....

Sokol Balla analist i PD-së!

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ Nuk e kisha imagjinuar ndonjëherë se do të nis një shkrim me fjalët "Sokol Balla" por ja që ndodhi. Duke biseduar me një demokrat më pyet çfarë...

Zhozi, kjo sëmundje e shëruar e Partisë Demokratike

Nga Besart LOGU ◾◾◾ "Po të mos ishte LB , Edi Rama nuk do te ishte sot Kryeministër." J.Topalli Ore, kujt ia mori pushtetin në 2013 E.Rama?! Ai ishte kjo zonjë...

Shqipëri e begatë dhe Shqipëri kushtetuese?!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Projekti për një “Shqipëri të begatë” është një projekti real politik dhe i realizueshëm i Liderit Lulzim Basha dhe P.D.-së! Në takimet mbas zgjedhjeve të...

Lulzim Basha do të fitojë vetëm zgjedhje të lira, pa Edi Ramën!!!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Një shpehje antike romake thotë: “Fituesi nuk gjykohet”! Nëse përdorim këtë logjikë nuk duhet të gjykojmë krimet e shumë diktatorëve dhe udhëheqësve autoritarë, neodiktatorial në histori...

Shkodra nuk mund të qeveriset nga banda e inkriminuar, 6%-shi nuk do ta marri...

Nga Voltana ADEMI ◾◾◾ Asnjë hap pas! Shkodranët janë të vendosur të mbrojnë vlerat për të cilat i’u vunë përballë për 45 vite diktaturës. Shkodranët janë të bindur në rrugën e...

Partia Demokratike u bë partia e parë në vend që po kryen një cikël...

Nga Ylli MANJANI ◾◾◾ Me ose pa dashje, Partia Demokratike u bë partia e parë në vend që po kryen një cikël të plotë katarsis (pastrimi politik). Katarsis i vërtetë është të...