14 C
Tirana
E premte, Nëntor 22, 2019

Oligarkia, fundi i Shqipërisë

Nga Koloreto CUKALI Mbase fjala “fund i Shqipërisë” mund të duket e tepruar. Unë mendoj që në të kundërt, është e kursyer. Do mundohem t’ju arsyetoj përse. Mitet ekonomike të Shqipërisë Në...

“PËRDHUNUESIT” Një film i shkruar nga eDvin rAma me regji te lali eRit

Nga Enida N. BOZHEKU "Këta ta lypin ditën me propagandë dhe ta kërcejnë natën pa të pyetur fare!" Pa dekretuar ende ligjin antikushtetues per shembjen e Teatrit dhe ngritjen e 7...

Kryetari i Opozitës paralajmëron: Nëse ngrihen kulla, ne do t’u vëmë minat, me ligj!

Lulzim Basha ka kërcënuar sot kompanitë private që operojnë me ligje të dyshimta koncesionare në bashkëpunimin me qeverinë. Duke komentuar çështjen e Teatrit Kombëtar, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim...

Dasma e Lolës, arsyeja pse shembja e Teatrit Kombëtar nuk mund të ndalet

Nga Fitim ZEKTHI Për shumëkënd duket i pamendueshëm angazhimi pazakontë i Qeverisë, grupit parlamentar të PS, Bashkisë së Tiranës, pjesës dërrmuese të mediave, analistëve, portaleve etj., për të çuar përpara...

Histeria e majtë brenda dhe jashtë vendit

Nga Fitim ZEKTHI Ka një histeri të pazakontë nga e majta dhe liberalët në SHBA dhe Europë ndaj Presidentit Trump. Kjo histeri tek komunistët, e majta, liberalët shqiptarë është po...

Serbët e Tiranës

Nga Indrit VOKSHI Qysh se kam filluar të mendoj, Bashkimi Kosovë-Shqipëri ka qenë për mua diçka e natyrshme, si diçka që lindi me njeriun. S'kam mundur kurrë ta pranoj Shqipërinë...

Provokacia e prostitutës së vëmendjes

Nga Faton ISMAJLI Ideja e paargumentuar e Mustafa Nanos se shumë shqiptarë, sidomos ata të Kosovës, kanë gjak serbi nuk duhet para si tragjike. Duhet të shihet si...

Eduartd Ndocaj për Lezhën 2019

Nga Klodian CAMI Nuk jam Lezhjan e si i tille nuk i njoh problematikat lokale te saj , por kam ndjekur cdo hap te mikut Eduart Ndocaj ne politike...

Kurrë më tepër se sot nuk ka patur nevojë Lezha për një ngadhnjimtar si...

Nga Nikollë ULNDREAJ Politika e nxehur gjakrash po e ndien pulsin e ditëve që u shpreh ngushëllimet për humbjen e qytetarit të parë në pushtetin lokal. Shpërfillja prej kaq...

Përse duhet votuar Eduard Ndocaj për Kryetar Bashkije ne Lezhë

Nga Mark ZEFI Është disi e vështirë të ju thuash bashkqytetarve tanë se X apo Y kandidat duhet votuar për të qënë në krye të qeverisjes vëndore. Kjo vështirësi...