22 C
Tirana
E shtunë, Shtator 21, 2019

Karrige e munguar apo borxhe të kthyera

Nga Desada METAJ ◾◾◾ Falë zonjës Jozefina Topalli në kupolën drejtuese të PD: 1▪️Nuk u miratua asnjë ligj i posaçëm dhe nuk u dëmshpërblyen siç e meritonin ish të përndjekurit politikë....

Sokol Balla analist i PD-së!

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ Nuk e kisha imagjinuar ndonjëherë se do të nis një shkrim me fjalët "Sokol Balla" por ja që ndodhi. Duke biseduar me një demokrat më pyet çfarë...

Zhozi, kjo sëmundje e shëruar e Partisë Demokratike

Nga Besart LOGU ◾◾◾ "Po të mos ishte LB , Edi Rama nuk do te ishte sot Kryeministër." J.Topalli Ore, kujt ia mori pushtetin në 2013 E.Rama?! Ai ishte kjo zonjë...

Shqipëri e begatë dhe Shqipëri kushtetuese?!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Projekti për një “Shqipëri të begatë” është një projekti real politik dhe i realizueshëm i Liderit Lulzim Basha dhe P.D.-së! Në takimet mbas zgjedhjeve të...

Lulzim Basha do të fitojë vetëm zgjedhje të lira, pa Edi Ramën!!!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Një shpehje antike romake thotë: “Fituesi nuk gjykohet”! Nëse përdorim këtë logjikë nuk duhet të gjykojmë krimet e shumë diktatorëve dhe udhëheqësve autoritarë, neodiktatorial në histori...

Shkodra nuk mund të qeveriset nga banda e inkriminuar, 6%-shi nuk do ta marri...

Nga Voltana ADEMI ◾◾◾ Asnjë hap pas! Shkodranët janë të vendosur të mbrojnë vlerat për të cilat i’u vunë përballë për 45 vite diktaturës. Shkodranët janë të bindur në rrugën e...

Partia Demokratike u bë partia e parë në vend që po kryen një cikël...

Nga Ylli MANJANI ◾◾◾ Me ose pa dashje, Partia Demokratike u bë partia e parë në vend që po kryen një cikël të plotë katarsis (pastrimi politik). Katarsis i vërtetë është të...

Viktimat dhe teatri i K.Q.Z.-së!

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ Lexova dje një status në F.B. të ish-deputetit Fatbardh Spahija: “KQZ, prova e shkatërrimit të një institucioni”. Më poshtë ish-deputeti Spahija shkruan: “E turpshme sesi zyrtarë të...

A ta ndërrojmë Opozitën?

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ - Analistë dhe gazetarë të paguar prej Edi Ramës, deklarojnë sa në televizor, sa në portale, sa në statuse e shkrime në fb, se Partia Demokratike nuk...

Lulzim Basha, politikan i parimeve dhe jo i pazareve

Nga Qamil GJYREZI ◾◾◾ 1▪️Lulzim Basha dhe politika logjike. Lideri i P.D-së Lulzim Basha përfaqëson “rrymën politike logjike” që është një formë politike moderne, në favor të njerëzve dhe zhvillimeve politike në...