13 C
Tirana
E martë, 26 Maj, 2020

PD-ja ndodhet para “Skuadrës së Pushkatimit”

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ Ndodhet para sulmit të të gjithë medias e cila synon ta paraqesë sikur ska të drejtë. Ndodhet përballë sulmit dinak të anslistëve e "të pavarurve" të cilët...

Mit apo “Mafie” e ambasadorëve në Tiranë?!

Nga Poli HOXHA Që në kohën e izolimit të egër që shpalli si strategji (anti) kombëtare regjimi i Enver Hoxhës, shqiptarët nisën fshehtas të gatuajnë një mit për gjithçka...

Një mëndje e pazhvilluar ulërin: “Tani, dil jashtë! Tani, dil, jashtë!

Nga Indrit VOKSHI Kështu i tha KM Edi Rama një studenteje e cila u ngrit dhe e kundërshtoi. Ajo doli jashtë, ndërsa studentët e tjerë duartrokitën. Së pari: Shpreh përçmimin tim...

A duhet të zëvëndësohet Opozita?

Nga Indrit VOKSHI Së pari duhet qartësuar se opozita nuk janë muret e selive të partive opozitare; u shembën ato dhe ska më opozitë, bojkotuan ato parlamentin dhe nuk ka...

PBDKSH/Ndocaj: Së shpejti do të mbahet Kuvendi i Diasporës. Si mund të bëheni...

Ngjarjet politike ne vend, kriza e vazhdueshme ekonomike ne Europe, kontributi i vazhdueshem i emigranteve ne Shqiperi, shpirfillja e tyre dhe po ashtu zgjedhjet e ndodhura me date 25...

E ardhmja e shqiptarëve, vetëm pa Edi Ramën!!

Nga Qamil GJYREZI Vendimet kryesisë dhe këshillit kombëtar të P.D.-së dhe liderit Lulzim Basha për “Shqipërinë pa Edi Ramën”, qeveri tranzitive dhe zgjedhje të lira, janë historike dhe vendimtare...

Ja pse gazetari Leon Molla u ndalua nga policia franceze

Leon Molla lindi me 18 nëntor 1984 në fshatin Malaj-Mirditë, pas mbarimit të shkollës së mesme ndjeku studimet e larta për gazetari dhe gjuhë-letërsi në Tiranë. Aderoi në Partinë ‘’Lëvizja...

Sfida opozitare e “gazit lotsjellës”, për largimin e “neo-diktaturës” në Maj!

Nga Qamil GJYREZI Lëvizja opozitare në Shqipëri, arriti kulmin më 13 Prill, dhe Maji duhet të jetë fundi politik i Rilindjes! Zgjedhja e P.D.-së dhe opozitës është me njerëzit...

Po vjen ora e provës

Nga Mona RUSI ◾◾◾ Për Shqiptarët , bashkëkombasit e mij që po përjetojnë pa drejtësisht ditë jo të mira po vient ora e provës. Në vendin tim ndodh që Qeveria vjedh ZGJEDHJET...

Gent Nesip Ibrahimi: Drejtësia e re apo hakmarrje për drejtësi

Nga Indrit VOKSHI U nis si i besuar i qeverisë për tu bërë gjyqtar në Strasburg. Strasburgu nuk e pranoi. Nuk i plotëson kushtet - thanë ata. Kushtet e Strasburgut...