22 C
Tirana
E shtunë, Shtator 21, 2019

Kurrë më tepër se sot nuk ka patur nevojë Lezha për një ngadhnjimtar si...

Nga Nikollë ULNDREAJ Politika e nxehur gjakrash po e ndien pulsin e ditëve që u shpreh ngushëllimet për humbjen e qytetarit të parë në pushtetin lokal. Shpërfillja prej kaq...

Përse sulmohet politikisht Grida Duma?

Nga Qamil GJYREZI Po lexoj në disa media të majta disa sulme për një politikane pro-perëndimore me të ardhme sic është Grida Duma. Që me ardhjen e Rilindjes në pushtet...

Një përgjigje Erion Velisë!

Nga Indrit VOKSHI Erion Veliaj qenka zhgënjyer pse presidenti e ktheu ligjin për teatrin. Ai shkruan se presidentët dhe të tjerët edhe më parë janë bërë palë për të penguar...

Veliaj, frikë nga mosrikandidimi i shpall luftë Ramës!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj duket se po e përjeton shumë keq faktin që kryeministri Edi Rama nuk e ka konfirmuar ende si kandidat sa i takon...

Ka një lajm shumë të keq në dorëheqjen e Xhafajt

Nga Fitim ZEKTHI Në Romën e vjetër, mes shumë dënimeve të dhimbshme, ishte edhe ai i lidhjes së trupit të të dënuarit me një trup të vdekur. Trupi i vdekur...

“PËRDHUNUESIT” Një film i shkruar nga eDvin rAma me regji te lali eRit

Nga Enida N. BOZHEKU "Këta ta lypin ditën me propagandë dhe ta kërcejnë natën pa të pyetur fare!" Pa dekretuar ende ligjin antikushtetues per shembjen e Teatrit dhe ngritjen e 7...

Gent Nesip Ibrahimi: Drejtësia e re apo hakmarrje për drejtësi

Nga Indrit VOKSHI U nis si i besuar i qeverisë për tu bërë gjyqtar në Strasburg. Strasburgu nuk e pranoi. Nuk i plotëson kushtet - thanë ata. Kushtet e Strasburgut...

Arba Kokalari në Parlamentin Evropian pa votat e shqiptarëve

Nga Arben VATA E sigurtë, për ata që e njohin, është se Arba është po aq antikomuniste sa Musineja. Në kushtet kur në Shqipëri, Europë dhe madje edhe në USA, ka...

Peshku në tigan, Donika Prela në det

Nga Alfred LELA Një kronikë e Top Channel, dje në lajmet e mesditës, sipas së cilës shefja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela, u kish kërkuar prokurorëve që,...

Dasma e Lolës, arsyeja pse shembja e Teatrit Kombëtar nuk mund të ndalet

Nga Fitim ZEKTHI Për shumëkënd duket i pamendueshëm angazhimi pazakontë i Qeverisë, grupit parlamentar të PS, Bashkisë së Tiranës, pjesës dërrmuese të mediave, analistëve, portaleve etj., për të çuar përpara...