14 C
Tirana
E premte, Nëntor 22, 2019

Ku ishte Opozita?!

Nga Besar LOGU ◾◾◾ Imagjinoni për një moment sikur opozita të mos mbështeste kauzën e banorëve të Astirit! 1▪️Askush nuk do merrte vesh të vërtetën dhe se çfarë vjedhje galopante po bënte...

Aksioni i “Vetëvendosjes” për të mos trazuar pushtetin e Edvin Ramës

Nga Ilir NIKOLLA ◾◾◾ Në treg ka dalë sot edhe nisma populiste e krahut politik të Vetëvendosjes në Tiranë për të mbajtur një marshim në Tiranë, me 28 nëntor, një marshim...

Grida Duma kryeministre e PD-së?!

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ E kam përmendur edhe më parë një fjali të spiunit më të famshëm, Kim Filbi, ku ai shkruan se çdo shërbim sekret ka seksionin e tij të...

Media e Tiranës në shërbim të Kacifasit!

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ Nëse ka diçka poshtëruese e të neveritshme është transmetimi që media e Tiranës i bën ceremonisë së përkujtimit të një ekstremisti i cili shtiu me armë drejt...

Presidenti duhet të shpërndajë urgjentisht Parlamentin!

Nga Besart LOGU ◾◾◾ Ai organ tashmë është kthyer në një tufë me zombi që nuk përfaqëson më asnjë të gjallë në këtë vënd! Mosveprimi i çdokujt, qoftë institucion apo individ, i...

Pse Edi Rama është pro-serb dhe si PD duhet ta kundërshtojë “Shengenin Ballkanik”

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ Në kohën kur Kosova i vu bllokadë Serbisë për mallrat e saj me kryeministrin Haradinaj dhe një ditë pas dekleratës ku kryeministri potencial Albin Kurti deklaroi se...

“Shqipfolës”, jo shqipëtar…

◾◾◾ Një nga vendimet e djeshme të Sinodit të Patrikanës Ekumenike (Stamboll, 3 tetor 2019), ka të bëjë me shqiptarët ortodoksë në Amerikën e Veriut. Është fjala për ngritjen e...

Edi, Erdo dhe hiobët

Nga Jon LEKA ◾◾◾ Xhemal Ahmeti(Jon Leka): historian, teolog, politolog, gazetar dhe publicist. Ka studiuar në Univerzitetin e Freiburg-ut (Fribourg) në Zvicërr. Ahmeti ka qenë gazetar, redaktor dhe kryeredaktor i disa...

Nuk prodhohet Opozita në fabrikën e Pushtetit

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ Muund ta lexoni...! Pushteti i Edi Ramës i ndihmuar edhe nga disa diplomatë, ka marrë përsipër të prodhojnë "Opozitën e Re". Me 30 qershor u kuptua qartë, pa...
Hero pa dashje

Hero pa dashje

Nga Hajro ÇINI ◾◾◾ Krijimtarisë gjeniale, shpirtit të lirë dhe patriot, të Artistit të shquar Avni Delvina, nuk mund ti ikte nga duart, pa e përjetësuar, këtë akt kaq shpërfytyrues: Grafika e...