8 C
Tirana
E premte, Prill 19, 2019

Sfida opozitare e “gazit lotsjellës”, për largimin e “neo-diktaturës” në Maj!

Nga Qamil GJYREZI Lëvizja opozitare në Shqipëri, arriti kulmin më 13 Prill, dhe Maji duhet të jetë fundi politik i Rilindjes! Zgjedhja e P.D.-së dhe opozitës është me njerëzit...

Protesta e 16 Shkurtit edhe për pronën dhe dinjitetin e përdhunuar nga Rilindja!

Nga Qamil GJYREZI Ish-pronarët dhe ish-të persekutuarit janë trajtuar shumë keq në këto vite të qeverisjes së Rilindjes. Qeveria Rama e tregoi me fakte se është një qeveri pjellë e...

Shkodranët: “Rama ik nga karrigia, që ta kanë falur kriminelët!

Nga Qamil GJYREZI Sot me datën 9.Shkurt.2019 u zhvillua një protestë paqësore e qytetarëve të Shkodrës kundër qeverisë Rama dhe ministrave të tij të korruptuar, të lidhur me oligarkët. Në...

Ngrihu njëherë të vetme për veten tënde, o populli im

Nga Valbona TALELLI Në momentin kur në ditët e fundit të Shkurtit 1991- lashë Shqipërinë , e dija që po bëja hapin më të vështirë të jetës time. Nuk...

Protesta e shpresës ose java e fundit e Rilindjes!

Nga Qamil GJYREZI Protesta e datës 16. Shkurt.2019 duhet të kthehet në një protestë të shpresës për të gjithë shqiptarët kudo që janë. Kjo proteste e vecantë në këto 28...

Çfarë kërkon të fshehë Rama kur sulmon Berishën

Nga Fitim ZEKTHI Gënjeshtrat publike të politikanëve, sidomos të kryeministrave apo të presidentëve, përballen me kritika të ashpra nga shtypi dfhe opinioni publik. Nuk janë të pakta rastet kur,...

Është koha për një kryeministër tjetër

Nga Red VARAKU Që prej fillimit të dhjetorit, rilindja është në rënie të lirë. Largimi i ministrave, kuajve më të rëndësishëm të qeverisjes, si dhe zëvendësimi i tyre me njerëz...

Protesta e studentëve, tepsiqeveria 3 dhe zgjedhjet vendore!

Nga Edon KUQI Qe nga titulli "Protesta e studenteve,tepsiqeveria 3 dhe zgjedhjet vendore" i kam renditur ne nje menyre te tille duke qene se ato erdhen si efekti domino ku...

Opozita i ka elementët të jetë një alternativë ndaj një qeverisjeje si kjo

Nga Ergys MËRTIRI Partia Demokratike është përfshirë nga zgjedhje të brendshme, duke sjellë në pozicione drejtuese personazhe të rinj, pa të shkuar në poste drejtuese dhe individë të cilët janë...

PD nuk mund të gjejë ekip që ngjall shpresë, por ekip që merr përgjegjësi

Nga Fitim ZEKTHI Partia Demokratike është përfshirë nga zgjedhje të brendshme, duke sjellë në pozicione drejtuese personazhe të rinj, pa të shkuar në poste drejtuese dhe individë të cilët janë...

Qëndroni të Lidhur me ShqipNews

50,491FansaPëlqeje
7,315NdjekësitNdjek
60,000NdjekësitNdjek
110NdjekësitNdjek
7,639AbonentëAbonohu
- Reklamoni ketu -

Të Fundit

Libri “Pa atdhe” i Irma Kurtit botohet në SHBA

🇦🇱 Botohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës libri me poezi: “Without a homeland” (Pa atdhe) nën siglën e Shtëpisë Botuese “Transcendent Zero Press”....

Sokrat i vuejtun apo derr i kënaqun

Nga MIGJENI Një alternativë me dy ftyra, siç janë të gjitha alternativat. Tue u krue mbas veshi, rri njeriu përpara alternativës; dy ftyra – mbrapa...

Ndaloni o te mjerë! Agron Tufa është kalorës i pakapshëm prej jush!

Nga Enver BYTYÇI Po lexoj me shumicë artikuj dhe publikime të tjera kundër Agron Tufës, këtij personaliteti të padiskutueshëm të letrave shqipe! Por sulmi ndaj...