23 C
Tirana
E premte, Gusht 23, 2019

Doni tu bini në sy për mirë kryeministrit dhe kryebashkiakut? Botoni këtë foto!

Nga Mishel KOÇIU ◾◾◾ Doni tu bini në sy për mirë kryeministrit dhe kryebashkiakut? Botoni këtë foto! Do fitoni nje pension special, nje favor, një vend pune të hajrit për vete...

Pushtetarët kanë harruar se trashëgimia kulturore nuk i takon partive

Nga Shqipe NEBIAJ ◾◾◾ Kam vizituar shume shtete ne Europe gjithashtu dhe ne Amerike pa haruar dhe Kanadane e bukur.Gjithmone me kane terhequr gjerat e vecanta te atij vendi qe kam...

Gazetarët e Mafias

Nga Vehap KOLA ◾◾◾ Gazetarët e mafias e shohin përballjen ndërmjet të Mirës dhe të Keqes si një ndeshje futbolli. Nuk ka asgjë nga gazetari si rojtar i të vërtetës...

Mediat shqiptare…. Çfarë bataku!

Nga Sidi HASANAJ ◾◾◾ Per te kuptuar sa e forte eshte propaganda manipuluese e te Majtes: Nderkohe qe te teatri artistet perplasesishin me trupat e tyre te brishte kunder barkderrave te policise...Top...

Kam një përgjigje për Edi Ramën dhe Erion Velinë

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ Sot e gdhiva tek oborri i Teatrit. Nuk kisha hangër as bukë, po me hahej po çuditërisht se di pse edhe nuk doja të haja. As kisha...

Po sikur të zhduken Basha dhe Monika?

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ Ne jemi sot një Opozitë që nuk kemi garanci me hy në zgjedhje. Mendojmë se i fitojmë zgjedhjet, mendojmë se kemi vota më shumë se pushteti por,...

Jetëgjatësi shqiptare

Nga Faruk MYRTAJ ◾◾◾ Ka shumë të ngjarë, Berisha të pres nipin e Bushit në Shtëpinë e Bardhë! (Arkiva, 2002) Kot paskemi bërë habi përse shefat e shtetit monist e besuan veten...

Dyshja Rama-Veliaj po e kthen gjithë Tiranën në një “Komunë të Parisit” gjigande

Nga Neritan SEJAMINI ◾◾◾ Dyshja Rama-Veliaj po e kthen gjithë Tiranën në një "Komunë të Parisit" gjigande: çdo pëllëmbë bari apo sheshi po zihet me ndërtime; çdo vilë apo ndërtesë 2-3...

Bashkimi i “Bllokut” dhe “Blloqet e Bllokut”

Nga Ilir DEMALIA ◾◾◾ Shtypi dhe rrjetet sociale, ishin mbushur në fund javë, me pjesë të librit të Isuf Kalos, "Blloku", botuar nga shtëpia botuese Universiteti Europian i Tiranës ...

Pse socialisti nuk ka Zot!

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ Thuhet se shejtani është engjëlli i cili nuk iu bind Zotit dhe nuk pranoi të ndiqte urdhëresat e Tij. Po cilat janë ato urdhëresa? Janë; mos vrit, mos...