21 C
Tirana
E enjte, 28 Maj, 2020

A janë varrezat e ushtarëve grekë provokim për një luftë të ardhshme shqiptaro-greke?

Pas ngjarjes në Bularat, ushtarët grekë duhet të përcillen në atdheun e tyre Nga Mujë BUÇPAPAJ “Zgjidhja ma e mirë në këtë rast do të ishte shfuqizimi i...

Për katolikët në politikë dhe Sandër Lleshin si njërin prej tyre!

Nga Agron GJEKMARKAJ Aty nga mesi i viteve 30, kur zhvillohej një luftë e ashpër mes qeverisë së Zogut dhe Klerit katolik për mbylljen e gjimnazit “Ilricum” në Shkodër...

Operacioni i ndërhyrjes së RENEA-s ka qenë profesional

Ph. D. Dritan DEMIRAJ Te nderuar miq! Nuk ka asnje pike dyshimi qe operacioni i nderhyrjes se RENEAs ka qene profesional, i planifikuar sic duhet dhe i zbatuar sipas...

Sandër Lleshi, një enverist ekstremist që nuk ka fe

Nga Myslim MURRIZI Ka 48 ore qe shoh media te ndryshme te na paraqesin si “hero” nje ish gjeneral ne rezerve, qe nga viti 2013 eshte keshilltare i kryeministrit per sigurine. Disa...

Shpëtoni Ismail Kadarenë!

Nga Agim POPOCI Parathënia e Ismail Kadaresë në veprën e Mit’hat Frashërit ngjalli jo pak polemika si për prezencën e tij në këtë libër ashtu edhe përdorimin e...

A ka Shtet Shqiptar ne Jug të Shqipërisë?

Nga Adriatik R.DOSTI Po te kishte e te funksiononte sic funksionon kudo e normalisht nje Shtet brenda tij nga Veriu ne Jug e nga Lindja ne Perendim...jo vetem ky...

S’ka bir k**ve ta shpëtojë Rilindjen

Nga Gentian GABA Prej kohësh qeverisja e “Rilindjes” po “prodhon më shumë histori sesa mund të konsumojë”; shumëkush e pagëzon këtë fazë si “sëmundja e mandatit të dytë”, por në...

Këshilltari i keq, Ministër i keq!

Nga Agim POPOCI Paralajmërimi i kushëririt të Habilajve për “të vërteta drithëruese” nuk ishte paralajmërim për tregtarët e fruta-perimeve por për konkurrentët, të cilët i kishin hipur kalit të drogës...

Xhuxh Dako “supermani” që e di gjithe Durresi se është zari i “te...

Nga Edi PALOKA E kane rrahur me shpulla, e kane poshtruar si kane mundur. I kane marre dhe familjaret per “shetitje me makine” kur ju ka vonuar plotsimin e premtimeve...

Nëse nuk e do Shqipërinë, voto Edi Mavrinë!

Nga Agim XHAFKA Titulli i këtyre radhëve i takon djalit të Ronald Regan. Në nëntor në Amerikë zhvillohen zgjedhjet e pjesshme për kongres. Ndaj ai u rrëfen votuesve se votimi majtas...