25 C
Tirana
E enjte, Qershor 20, 2019

Zheji parashikon fundin e Ramës: Pordhëri e paparë fjalësh

Nga Artur ZHEJI Ore zotërinj, që lëshoni bajga ndër fb-ra e gjithkund mundeni nëpër tv-rat e vërrat, që ju vendosin një mikrofon-akullore në gojë, të cilat i pështyni, tre herë...

Shkëlqimi i menjëhershëm dhe rënia e përditshme e Rexhep Qoses

Nga Mirton MATAJ "Vdekja me vjen prej syve të tillë" u botua në vitet e diktaturës.Në një Shqipëri të pamësuar me letërsi moderne ky roman i shkruar në 1974 u...

“Regjisori” Veliaj dhe shfaqja “teatri dhe kullat”

Nga Edon KUQI Ajo qe po ndodh gjithe keto dite,jave,muaj ne odisene per shembjen ose jo te Teatrit Kombetare eshte ndjekur jo pa interes nga te gjithe madje dhe nga...

Don Lu ky mashkull prostitutë në shërbim të së majtës, narkove dhe Sorosit

Nga Mirton MATAJ "Deklaratë e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara Përgëzojmë Shqipërinë për vendimin pozitiv në lidhje me hapjen e bisedimeve për anëtarësim në BE. Shqipëria ka bërë përparim domethënës dhe...

Hapja e negociatave?! E kujt i duhet…

Nga Dritan SHANO Mendoj se Shqiptarëve, të mëdhenj e të vegjël, ka kohë që nuk i plas fare se vendet Europiane nuk i hapin negociatat Qeverisë shqiptare, që Shqipëria, atdheu...