4 C
Tirana
E premte, 28 Shkurt, 2020

Është e qartë që Edi Rama i duket Edi Ramës njeri i madh dhe...

Nga Ana MBORJA Në një bisedë me Ilva Taren, në tetor 2013, duke komentuar takimin e tij me Presidentin Erdogan në Prizren të Kosovës—për të cilin disa komentatorë politikë...

Shame on you kryeministër!

Nga Edon Kuqi ◾◾◾ Këto muajt e fundit nUk kanë qënë aspak të lehta për kryeministrin e vendit tonë,po të dëgjojmë kryeministrin fajin për këtë e kanë të gjithë përvec...

Një arenë ku Rama nuk është demi, por toreadori

Nga Gentian GABA “Shpifje! Shpifje! Shpifje! Shpifje!”. Fjala më e përdorur nga kryeministri Edi Rama mbrëmjen e së martës përballë gazetarëve në studion e emisionit të Rudina Xhungës. Gërnja që...

“Mjaft më! Shqipëria, nuk është Mustafa Nano dhe as soji tij”

Nga Ndue UKAJ Petro Marko, në librin e kujtimeve të tij, tregon pse nuk u bë anëtar i Partisë Komuniste të Shqipërisë? Këtë e kam thënë – thotë ai –...

Prokuror PASKALI në vend te historianit Milo…

Nga Mona RUSI Prokuror Paskal Milo qe na eshte mbajtur per historian me se fundi doli ne mejdan duke vervitur shpaten ideologjike te enverizmit, i gatshem per te prere koka...

Një humorist që pranon ti shërbejë pushtetit është vetëm një klloun oborri

Nga Endrit MËRTIRI Per te disatin vit rradhazi, Ermal Mamaqi hap dyert e emisionit te tij, duke ia kushtuar hapesiren televizive te festave Edi Rames dhe Erion Velise. Detyra e...

Pse socialisti nuk ka Zot!

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ Thuhet se shejtani është engjëlli i cili nuk iu bind Zotit dhe nuk pranoi të ndiqte urdhëresat e Tij. Po cilat janë ato urdhëresa? Janë; mos vrit, mos...

Zheji parashikon fundin e Ramës: Pordhëri e paparë fjalësh

Nga Artur ZHEJI Ore zotërinj, që lëshoni bajga ndër fb-ra e gjithkund mundeni nëpër tv-rat e vërrat, që ju vendosin një mikrofon-akullore në gojë, të cilat i pështyni, tre herë...

Që boja e reformës në drejtësi të jetojë më gjatë se boja e fasadave...

Nga Desada METAJ ◾◾◾ E sigurt është se reforma do të vazhdojë të paketohet si zgjidhja më e mirë për shqiptarët dhe se Gjykata e Lartë dhe Prokuroria e Përgjithshme do...

Partia Demokratike nuk është pronë e askujt, ajo ju përket të gjithë shqiptarëve!

Nga Havier RAMADANI Shoh shume zhgenjim ne rrjet rreth Kuvendit te Partise Demokratike te mbajtur dje. Une mendoj qe njerezit aderojne ne nje parti per arsye parimesh dhe jo per...