7 C
Tirana
E diel, Dhjetor 8, 2019

Qasja utopike e Bashkimit Kombëtar

Nga Fadil SAHITI ◾◾◾ “Familjet e lumtura janë të gjitha njësoj; përderisa çdo familje e palumtur është e palumtur në mënyrën e vet” – Lev Tolstoy. M’u duk epike një deklaratë e...

Nuk bën Luli… Dil e bëhu Sali ti!

Nga Rudi EREBARA ◾◾◾ Atehere. Te me falin miqte se kam munguar edhe do te ik perseri nga Fb se thjesht nuk gjen zgjidhje opozitarizmi me Fb. Prita nga gushti te...

Basti i humbur me rininë

Nga Kolindo VJERDHA ◾◾◾ ...

Për çfarë ka nevojë Opozita

Nga Johannes ESTRADA ◾◾◾ Opozita nuk ka fare nevojë për një tur kombëtar ku "dëgjon dhe mëson" shqetësimet e shoqërisë. I di dhe i ka dëgjuar prej vitesh. Pyetja e...

Për një kryeprokurore shqiptaro-amerikane

Nga Frank SHKRELI ◾◾◾ E kam fjalën për Bude (Buta) Biberaj. Budja i përket familjes së mirënjohur patriotike dhe anti-komuniste shqiptaro-amerikane Biberaj nga Tropoja. Budja është një prej 8...

Shqipëria në optikën e një të riu

Nga Kolindo VJERDHA ...

A më besoni që nuk e ndjek Edi Ramën?

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ Po shoh statuse që Edi Rama paska lanë nam mbrëmë në Opinion. A e pe? - më pyesin. As e shoh hiç. Është një individ për të...

Europa kërkon që brenda saj të jenë vetëm të ngjashëm me të!

Nga Pano SOKO ◾◾◾ Negociatat me BE do të hapen kur Shqipëria mos jetë titull dokumenti, por të jetë palë negociuese. Dhe të jesh palë, do të thotë të jesh i...

Shame on you kryeministër!

Nga Edon Kuqi ◾◾◾ Këto muajt e fundit nUk kanë qënë aspak të lehta për kryeministrin e vendit tonë,po të dëgjojmë kryeministrin fajin për këtë e kanë të gjithë përvec...

Sikur të quhesha Lulëzim Basha

Nga Skerdjan DHULI ◾◾◾ Zonja dhe zoterinj,të nderuar qytetarë Shqiptarë! Diten e djeshme (meqe kaloi mesnata) banoret e Unazes se Re ne Tirane protestuan kunder mega vjedhjes me te madhe te bere...