7 C
Tirana
E enjte, Dhjetor 13, 2018

Liria falas është robëri!

Nga Dritan SHANO Jam dhe do jem kundër cdo gjeje falas, cdo ideje per falas, cdo propozimi politik falas, apo pretendimi per gjera falas. Nuk ka asgje falas ne kete...

Perse duhet te protestojne shqiptaret…

Nga A.R.DOSTI Per gjithcka... Sepse ju ka ardhur aty ku nuk mban me ..e ju ka shkuar dhimbshem thika ne palce...kryesisht prej kesaj fare politike te ndyre te nje grushti zullumqaresh...

Asambleja socialiste dhe ditari i Lej Fen-it

Nga Desada METAJ Një Asamble zgjedhore që shndërrohet në arenë lajkash për shefin dhe mesazhesh të përsëritura. Kjo është fjalia që mund të përkufizojë shkurtimisht atë ç’ka ndodhi në takimin...

Qyteti i lindjes nuk është pasaportë për të drejtën

Nga Elona CASLLI E lindur dhe e rritur në këtë qytet, e kam dëgjuar shpesh formulimin e mërzitshëm “ Jam lindur dhe jam rritur në Tiranë”. Ky pohim nënvizohet zakonisht...

Qytetarë të cilit shtet janë shqiptarët?

Nga A.R.DOSTI ...Ndofta te cilitdo shtet ne bote... por te shtetit te tyre Ame ...Shqiperise kurresesi Jo.... Ndryshe nuk ka si spjegohet fakti trondites qe shteti i tyre ka kohe qe...

Shqipëria si aeroport dhe fabrikë njerëzore pa kuptim…

Nga Artur ZHEJI Tashmë është e qartë. Shqipëria, pavarësisht se sot është e dyfishuar, duke përfshirë Kosovën e Pavarur, nuk ka dhe nuk mund se si të ketë një Peshë...

Për Erionin që “ka punuar”

Nga Ylli MANJANI Vijoj të mendoj se Erion Veliaj nuk e meriton dot më mbështetjen dhe votën time. Llogjikshëm edhe të gjithë atyre si unë,që e votuam në 2015-ën. Erioni...

29 nëntori 1944 është një ditë e zezë për Shkodrën dhe Shqipërinë

Nga Voltana ADEMI Në botën e qytetëruar vazhdon edhe sot “gjuetia” apo gjurmimi i personave që kanë kryer krime gjatë periudhës hitleriane në Gjermani. Pavarësisht se i janë fshehur drejtësisë...

Edvin Rama! Je i mjerë dhe skile, ndërsa Shqipëria po vdes

Nga Elvira DONES Shkrimtarja Elvira Dones, një mbështetëse e fuqishme e Edi Ramës, ka bërë një status pesimist për të ardhmen e Shqipërisë, teksa këto ditë është kthyer në Tiranë. Ajo...

Danieli nga Unaza e Re dhe Zaho nga Surreli..

Nga Basir ÇOLLAKU Daniel Dobraj eshte femije, njelloj si Zaho Rama. Pavaresisht moshave jane te mitur te dy. Babllaret e te dyve i kane ba esat ne nje gjendje juridike...

Qëndroni të Lidhur me ShqipNews

50,491FansaPëlqeje
7,854NdjekësitNdjek
60,000NdjekësitNdjek
91NdjekësitNdjek
4,745AbonentëAbonohu
- Reklamoni ketu -

Të Fundit

Nëse Rudina zgjedh të largohet nga PD, Azemi do të qëndrojë…

Nga Basir ÇOLLAKU Rudina Hajdari, bija e vetme e liderit te dhjetorit 90, Azemit, deputete prej vitit 2017, ka vendosur te braktise Partine Demokratike, partine...

Sot është Dita e Shqiperisë, sot është dita Jonë …

Nga A.R.DOSTI Harrojeni.... ...Nuk mund ti plotesoje dot kurre kerkesat tuaja te respektuar studente AI...qe procedon penalisht nje profesor e nje artist qe ju bashkuan...

Nëse ju ka mbetë një pikë gjak ndër deje, dilni në Sheshin Skënderbej! Rrethojeni...

Nga Erl KODRA M'u sosën fjalët. Por nëse ju ka mbetë një pikë gjak ndër deje, dilni në Sheshin Skënderbej. Rrethojeni përbindëshin Edi Rama dhe...