4 C
Tirana
E hënë, 16 Dhjetor, 2019

Gazetari prej hekuri Mero dhe kërcënimet “ndryshku” që përjetësisht shoqëron hekurin!

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Në një shkrim që merr përsipër të përcaktojë: 1.Kush është gazetar dhe kush punonjës shtypi. 2.Kush është larguar nga Shqipëria për arsye politike apo halle ekonomike para 1944...

Shkodra, Shqipëria digjen…Jozefina i bën opozitë Opozitës

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Zoti kryetar i Opozitës përjashtoji nga partia këta legena dhe këta parazitë të PD-së lëri pajtimet dhe ftesat për afrim. PD-ja dhe ju nuk keni nevojë për...

Zoti Gjekmarkaj ju doni të shkruani për Kadarenë pa e lexuar Ismailin

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Emri im është Mirton dhe unë jam një adhurues i Kadaresë,lexues i gjithçkaje që ai ka shkruar. Blerës i gjithë librave të tij në shqip dhe anglisht. I mahnitur...

Replikë me filozofin Ergys Mërtiri:”Këngëtarë ordinerë si Ricky Martin, Shakira apo Pitbull me Jennifer...

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Nuk e kisha besuar që në antishqiptarizmin e vet Mut Nano të ishte i vetëm. Marrëzia zilia,xhelozia vazhdon... Kësaj rradhe quhet Ergys,filozof sociolog, opinionist ky merret me...

Replikë me feministen Valmira Dalipi

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ "Unë nuk jam specialiste ndoshta në këtë fushë..." Të mos jesh specialiste dhe të bësh deklarata publike në shtyp në lidhje me diçka që nuk merr vesh fare...

Replikë me provokatorin Nano dhe me botuesit e letërkëmbimit të tij në Magazinën Popullore

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Që M.Nano është një provokator ordiner këtë e di dhe lopa tani dhe nuk përbën lajm por kur provokimet e tij prekin ngjarje të caktuara,njerëz të caktuar...

Shkëlqimi i menjëhershëm dhe rënia e përditshme e Rexhep Qoses

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ "Vdekja me vjen prej syve të tillë" u botua në vitet e diktaturës.Në një Shqipëri të pamësuar me letërsi moderne ky roman i shkruar në 1974 u...

Premtimet dhe mashtrimet e një ambasadori të dështuar

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Kur lexon premtimet 1,2,3 të ish ambasadorit Lu para Senatit Amerikan në vitin 2013 dhe kur mendon mandatin e tij të deshtuar në Republikën e Shqipërisë kupton...

Breaking News: Donald Lu harron shqipen, Shqipërinë dhe “miqtë” e tij shqiptarë

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Në një fjalë servile mbushur me lëvdata për presidentin Trump dhe Sekretarin e Shtetit Pompeo Donald Lu u paraqit dje para senatit si kandidat për postin e...

Don Lu ky mashkull prostitutë në shërbim të së majtës, narkove dhe Sorosit

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Deklaratë e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara Përgëzojmë Shqipërinë për vendimin pozitiv në lidhje me hapjen e bisedimeve për anëtarësim në BE. Shqipëria ka bërë përparim domethënës dhe...