19 C
Tirana
E hënë, Shtator 16, 2019

17 Maj 2017: “One night stand-i” i Edvin Ramës me Kryetarin e Opozitës

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ "E di Artist, keq puna! Po ca nga sikleti se u kape me prasin në dorë këtë herë e ca nga vesi që del me shpirtin dhe...

Intervistë imagjinare me një vajzë të përdhunuar

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ ▪Si quheni Më thirr motër, më thirr nënë, më thirr shoqe,më thirr grua... ▪Sa vjeç jeni, çfarë pune bëni Jam 25 vjeç, jam diplomuar në Universitetin Europian të Tiranës...

Replikë me Artan Hoxhën: Pi ilaçet! Ti vuan nga çrregullimi skizoafektiv!

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ "Kanë angazhuar një grup njerëzish, në rrjetet sociale. Si praktike ka shpikur Putini. Po të publikojnë kundër mediat, nisin sulmet me komente. Janë të...

Andi Bushati fol për veten tënde! Shqiptarët nuk janë përdhunues

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Është titulli më i turpshëm që kam lexuar ndonjëherë në historinë e gazetarisë shqiptare. Si mund të rradhitet emri i viktimës dhe fjala "përdhunim në grup" në të...

Hidrocentrali “Turbinat e Partisë” ,Teatri Kombëtar dhe roli i shokut Edvin në edukimin rilindas...

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ "Shqiptarët bukën me shëllirë e kanë ngjyer po pjatën e drurit gjithmonë e kanë pasur të gdhendur me motive...E.Hoxha" Teatri Kombëtar do të shembet, nuk ka kala që...

Jetë paralele: Kur hajduti dhe spiuni Max Velo bërtet kapeni spiunin

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Brenda javës kam lexuar dy shkrime për plagjiaturën që i është bërë "artistit të madh" Maks Velo dhe ndoqa një kronikë të KTV-së po për Maks Velon...

Mentor Kikia gazetari që nuk e lënë të bjerë në tokë

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ 1. Askush nuk i ka kërkuar të iki apo detyruar të iki nga Shqipëria,askush nuk e ka pyetur pse nuk ikën nga Shqipëria, askush nuk do tja dijë...

Gazetari prej hekuri Mero dhe kërcënimet “ndryshku” që përjetësisht shoqëron hekurin!

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Në një shkrim që merr përsipër të përcaktojë: 1.Kush është gazetar dhe kush punonjës shtypi. 2.Kush është larguar nga Shqipëria për arsye politike apo halle ekonomike para 1944...

Shkodra, Shqipëria digjen…Jozefina i bën opozitë Opozitës

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Zoti kryetar i Opozitës përjashtoji nga partia këta legena dhe këta parazitë të PD-së lëri pajtimet dhe ftesat për afrim. PD-ja dhe ju nuk keni nevojë për...

Zoti Gjekmarkaj ju doni të shkruani për Kadarenë pa e lexuar Ismailin

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Emri im është Mirton dhe unë jam një adhurues i Kadaresë,lexues i gjithçkaje që ai ka shkruar. Blerës i gjithë librave të tij në shqip dhe anglisht. I mahnitur...