4 C
Tirana
E hënë, 16 Dhjetor, 2019

O Arben (Duka) të lumtë bitha se ajo i sqaron të gjitha

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Si duket, poetit Arben Duka, frymëzimi i ka ardhur nga prapa, që nga vitet kur ishte pello në Shkollën e Bashkuar. Prandaj ky frymëzim komunist e ka ushqyer...

Don Lu ky mashkull prostitutë në shërbim të së majtës, narkove dhe Sorosit

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Deklaratë e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara Përgëzojmë Shqipërinë për vendimin pozitiv në lidhje me hapjen e bisedimeve për anëtarësim në BE. Shqipëria ka bërë përparim domethënës dhe...

Akuzoj për shpifje Taulant Mukën!

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ "Kur miu i thotë elefantit:E shikon si tundet ura nën këmbët tona elefant vëllai..." Nuk do t'ju marr shumë kohë sepse kam shkruar edhe njëherë tjetër për këtë...

Replikë me feministen Valmira Dalipi

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ "Unë nuk jam specialiste ndoshta në këtë fushë..." Të mos jesh specialiste dhe të bësh deklarata publike në shtyp në lidhje me diçka që nuk merr vesh fare...

Jetë paralele: Kur hajduti dhe spiuni Max Velo bërtet kapeni spiunin

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Brenda javës kam lexuar dy shkrime për plagjiaturën që i është bërë "artistit të madh" Maks Velo dhe ndoqa një kronikë të KTV-së po për Maks Velon...

Replikë me filozofin Ergys Mërtiri:”Këngëtarë ordinerë si Ricky Martin, Shakira apo Pitbull me Jennifer...

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Nuk e kisha besuar që në antishqiptarizmin e vet Mut Nano të ishte i vetëm. Marrëzia zilia,xhelozia vazhdon... Kësaj rradhe quhet Ergys,filozof sociolog, opinionist ky merret me...

Replikë me Artan Hoxhën: Pi ilaçet! Ti vuan nga çrregullimi skizoafektiv!

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ "Kanë angazhuar një grup njerëzish, në rrjetet sociale. Si praktike ka shpikur Putini. Po të publikojnë kundër mediat, nisin sulmet me komente. Janë të...

Premtimet dhe mashtrimet e një ambasadori të dështuar

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Kur lexon premtimet 1,2,3 të ish ambasadorit Lu para Senatit Amerikan në vitin 2013 dhe kur mendon mandatin e tij të deshtuar në Republikën e Shqipërisë kupton...

Ju tregoj “gazetaren” Mira Kazhani

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ 1▪️Në asnjërin version 2▪️Kemi një Angela Merkel që ka vetëdijen e madhe 3▪️Dhuratë në gojë të ujkut( ne në gojë të ujkut hedhim valle) 4▪️Udhëheqës filozof si Macron🤣 5▪️Që në përpjekje...

Breaking News: Donald Lu harron shqipen, Shqipërinë dhe “miqtë” e tij shqiptarë

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Në një fjalë servile mbushur me lëvdata për presidentin Trump dhe Sekretarin e Shtetit Pompeo Donald Lu u paraqit dje para senatit si kandidat për postin e...