24 C
Tirana
E martë, 11 Maj, 2021

Skandalet e presidentëve shqiptarë me Urdhërin Nderi i Kombit

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Në një moment kur të gjithë janë turrur të sulmojnë dhe të rregullojnë funksionimin e dhënies së çmimit Nobel u kujtova dhe i hodha një sy urdhërave...

Kol Masturbatori ëndërron të bëhet Kol Terminatori

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ E shtunë zbavitëse në Politiko,(rimon me kliko, gliko, Raqi, Raqi kiriko) , Sokol Balla veshur me tatuazhe si një Kasandër moderne biseksuale, direkt nga muri kinez bombardon...

Kreshnik Spahiu ky Kiu Fiu i politikës shqiptare

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Teatri Kombëtar nuk do të prishet. Na siguron për këtë Kreshnik Spahiu. Kryetari legjendar i Aleancës Kuq e Zi. Njeriu që çliroi Çamërinë, Preshevën, Iliridën, Malsinë dhe...

“Përballja me propagandën” apo tallja me viktimat e propagandës

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ DELEDASH m. Kafshë a bimë që i ka të zhvilluara krahas organet mashkullore dhe ato femërore, qenie që ka tiparet e të dy sekseve; hermafrodit. Ju a them që...

Pse Minerva e Nebil Çikës boton një shkrim të neveritshëm të Çun Lajçit?

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ I kuptoj të gjitha arsyet apo mosarsyet e Çun Lajçit për të qenë i pakënaqur me Ramush Haradinaj. Shkrimi i tij i mbushur me krahasime të heroit...

Kur gjithologu Lorenc Vangjeli tenton të bëhet engjëll mbrojtës

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Që budallenjtë, të ligjtë dhe mediokrit kanë një aleancë të fshehtë me njëri tjetrin kjo nuk është diçka e panjohur. Tentativa e gjithologut Vangjeli për të marrë në...

O Arben (Duka) të lumtë bitha se ajo i sqaron të gjitha

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Si duket, poetit Arben Duka, frymëzimi i ka ardhur nga prapa, që nga vitet kur ishte pello në Shkollën e Bashkuar. Prandaj ky frymëzim komunist e ka ushqyer...

Qim Peka “biznesmen” kundër Qim Pekës “demokrat””

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Që Qim Peka është një hipokrit apo shërbëtor i shumë padronëve unë si Mirton nuk kam dyshuar asnjëherë as edhe pas shkrimit të tij bythëlëpirës për Lulzim...

1 nga 10 poezitë më të bukura të shqipes sipas Edvin Ramës

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ Në emisionin Zona e Lirë e më të lirit, Arjan Çani, kryeministri që nuk ka lexuar 10 libra gjithë jetën servir si një nga 10 poezitë më...

Akuzoj për shpifje Taulant Mukën!

Nga Mirton MATAJ ◾◾◾ "Kur miu i thotë elefantit:E shikon si tundet ura nën këmbët tona elefant vëllai..." Nuk do t'ju marr shumë kohë sepse kam shkruar edhe njëherë tjetër për këtë...