28 C
Tirana
E martë, Qershor 18, 2019

Nëse ju ka mbetë një pikë gjak ndër deje, dilni në Sheshin Skënderbej! Rrethojeni...

Nga Erl KODRA M'u sosën fjalët. Por nëse ju ka mbetë një pikë gjak ndër deje, dilni në Sheshin Skënderbej. Rrethojeni përbindëshin Edi Rama dhe rrëzojeni përtokë. Nderoni veten dhe...

Andi Bejtja: Si u shkri gjithë kjo kështjellë propagande sa hap e mbyll sytë

Sot ka qenë dita e "turncoats" Fevziu mes studentëve duke pozuar sikur ka qenë krahu i djathtë i Azem Hajdarit, Artur Zheji i paqartë çfarë qëndrimi të mbajë, Artan...

18-vjeçari Daniel Dobraj i kërkon falje publikisht polices Ina Nuku

18-vjeçari Daniel Dobraj, i cili dyshohet se ka qenë autori i plagosjes së efektives Ina Nuku ka folur sot nga ambientet e paraburgimit në Fushë Krujë. Përmes një bisede telefonike...

Tahir Emra: Dashuria e piktorit ndaj të errëtës dhe fytyrave të lodhura

Nga Ilir MUHARREMI Arti i vjetër duhet të ecë me shpirtin modern dhe mosha nuk ka rëndësi. Stili i piktorit ndodhet ndërmjet natyrës dhe historisë dhe kjo natyrë më duket...

Ina, Ina, hiqi brekët…

Nga Edvin RAMA Çdo përqasje me dallëndyshen e parë të policisë, dëshmoren e mbetur në tentativë Ina Muka është e rastësishme... Mund të quhej vetëm Mehmet mbetja zeshkane e një bashkimi...

Edvin Urrejtja urdhëron kriminelë me uniforme per t’i thyer gishtrinjtë e duarve si hakmarrje,...

Nga Sali BERISHA Ndal dhunes, torturave dhe terrorit shteteror ndaj protestuesve! Te dashur miq, prej 24 orësh, një dhunë, terror dhe hakmarrje primitive ka shpërthyer me urdhër të Edvin Kristaq Urrejtjes...

T’fala Sandrit!

Nga Agim POPOCI Dy liderë joinstitucional në ekstrem, tashmë pa ndihmën e Presidentit të Serbisë, takohen në Presidencë. Zyrtarisht u tha se shkronjësi i fjalimeve të kryeministrit, Edi Rama, kërkoi...

Një sqarim: Make Albania Home Again

Nga Ylli MANJANI Make Albania Home Again, në asnjë kuptim nuk është një slogan apo një shpikje për marketing. Nuk jam as parti e as subjekt elektoral. Thjesht mendoj...

Lulediell Lleshi: Dështimi është i imi, suksesi i Ramës

Nga Edi PALOKA Nuk do kisha marre persiper te komentoja ministrine ri te Rames thjesht per te mos krijuar idene se po e paragjykoja. Po nderkaq ve re nje fenomen...

Gadishulli i dy Ballkanëve!

Nga Sali BERISHA I nderuar zoti President, Te nderuar te pranishëm, Ne sot diskutojmë ne këtë panel çështje te sigurisë globale ne 100 vjetorin e Luftës se Pare Botërore, njërës prej luftërave...