13 C
Tirana
E enjte, 28 Maj, 2020

Kryetari i mirë Erjon a.k.a “Lali Eri”

Nga Fitim ZEKTHI Kryetari i bashkise se Tiranes duhet te jete i vetmi ne bote qe drejton perpjekje per te ndertuar nje teater te ri kombetar, qe negocijon me aktoret,...

Kryetari i Opozitës paralajmëron: Nëse ngrihen kulla, ne do t’u vëmë minat, me ligj!

Lulzim Basha ka kërcënuar sot kompanitë private që operojnë me ligje të dyshimta koncesionare në bashkëpunimin me qeverinë. Duke komentuar çështjen e Teatrit Kombëtar, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim...

Ndahet nga jeta në moshën 102 vjeçare akademiku dhe albanologu i famshëm Idriz Ajeti

Ka ndërruar jetë më 13 shkurt 2019 në Prishtinë, në moshën 102 vjeçare, albanologu, gjuhëtari e intelektuali, pedagogu dhe veprimtari i palodhshëm në zhvillimet tona shoqërore, anëtar i Akademisë...

Kryeministri me poture që po lë pas shtetin pa brekë

Nga Klodian TOMORRI ◾◾◾ Tre muaj më parë u njoha me një histori në dukje të rëndomtë. Disa familje i kishin dhënë me qera një ambient të përbashkët Doganës, në një...

Edvin Urrejtja urdhëron kriminelë me uniforme per t’i thyer gishtrinjtë e duarve si hakmarrje,...

Nga Sali BERISHA Ndal dhunes, torturave dhe terrorit shteteror ndaj protestuesve! Te dashur miq, prej 24 orësh, një dhunë, terror dhe hakmarrje primitive ka shpërthyer me urdhër të Edvin Kristaq Urrejtjes...

Tahir Emra: Dashuria e piktorit ndaj të errëtës dhe fytyrave të lodhura

Nga Ilir MUHARREMI Arti i vjetër duhet të ecë me shpirtin modern dhe mosha nuk ka rëndësi. Stili i piktorit ndodhet ndërmjet natyrës dhe historisë dhe kjo natyrë më duket...

Ndahet nga jeta Luan Hajdaraga

Luan Hajdaraga, ish-ministër i Mbrojtjes dhe ish-deputet e nënkryetar i Partisë Socialiste për shumë vite, ka ndërruar jetë ditën sotme. Hajadaraga, 70 vjeç, u shtrua disa muaj më parë në...

Asgjë të re nga fronti i vrasësve të Ballkanit

Nga Adriatik KELMENDI S’pati asgjë historike në “fjalimin më të rëndësishëm në jetë” të Vuçiqit në Kosovë. Ishte një fjalim i zakonshëm i secilit prej zyrtarëve të lartë të Beogradit...

T’fala Sandrit!

Nga Agim POPOCI Dy liderë joinstitucional në ekstrem, tashmë pa ndihmën e Presidentit të Serbisë, takohen në Presidencë. Zyrtarisht u tha se shkronjësi i fjalimeve të kryeministrit, Edi Rama, kërkoi...

Këndvështrimi im …

Nga Adriatik R. DOSTI Mua me shqeteson me teper nderi qe i beri komuniteti arberesh ne Kalabri te Italise vrasesit te djeshem te Diktatures e sot kryetarit te Parlamentit...