11 C
Tirana
E shtunë, Dhjetor 7, 2019

Kryeministri me poture që po lë pas shtetin pa brekë

Nga Klodian TOMORRI ◾◾◾ Tre muaj më parë u njoha me një histori në dukje të rëndomtë. Disa familje i kishin dhënë me qera një ambient të përbashkët Doganës, në një...

Hot, zbulohet kisha mbi 1500 vjeçare

◾◾◾ Në fshatin Hot të Malësisë janë zbuluar rrënojat e një kishe që mendohet të jetë mbi 1500-vjeçare. Kanë qenë banorët e zonës ato të cilët kanë vënë në dijeni...

Ja për çfarë do shërbejë baza e NATO-s në Kuçovë

◾◾◾ Dikur pjesë e Paktit të Varshavës, Shqipëria do të mirëpresë së shpejti një bazë ajrore të NATO-s The Economist Duke fluturuar në formacion perfekt, ata rrotullohen mbi pistë përpara se të...

Shuplakë për nënkryetarin e parlamentit Murrizi

Nga Emanuela ZAIMI ◾◾◾ Z. Myslim Murrizi, po ju c'perberje gjenetike keni, qe ju duket vetja me i mire e me i zoti se dikush me sindromen Down? Ose me...

Intervista më e sinqertë e Kadaresë

Nga Florence NOIVILLE ◾◾◾ Kadare për “Le Monde” Një intervistë e shkrimtarit shqiptar Ismail Kadare është publikuar në faqen e pare të gazetës prestigjioze franceze “Le Monde”. Intervista me gazetaren Florence Noiville...

The Clinton Dead Pool

The List of Clinton Associates Who Allegedly Died Mysteriously 1- James McDougal – Clintons convicted Whitewater partner died of an apparent heart attack, while in solitary confinement. He was a...

Vizita e Olta Xhaçkës në Izrael e tremb keq Kim Mehmetin , i cili...

Shkrimtari dhe publicisti i njohur shqiptar, Kim Mehmeti ka reaguar i shqetësuar për vizitën e ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka në Izrael pak ditë më parë. Ai shkruan se pas...

Pse jam kundër shembjes së Teatrit?

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ Imagjinojeni pak veten pa emër dhe pa mbiemër. Imagjinoni sikur nuk keni qenë kurrë në fillore, kurrë në gjimnaz a në universitet. Imagjinoni sikur nuk keni as...

Ramush Haradinaj asht si mali, për ta kuptue madhështinë e tij, duhet t’i largohesh...

Nga Erl KODRA ◾◾◾ Sot, ndërsa po emetohej lajmi se Kryeministri i Kosovës ka dhënë dorëheqjen, për një çast mendova se Kosovës dhe Shqipërisë për këto ditë i duhet Ramush Haradinaj....

George Soros të shpallet person non grata në territoret shqiptare

Peter Lumaj është avokati shqiptaro-amerikan, i cili ka qenë kandidati republikan për guvernator dhe Sekretar të Shtetit në Konektikat. Ai është mjaft i njohur në rrethet e emigracionit shqiptar...