12 C
Tirana
E premte, Nëntor 15, 2019

Hot, zbulohet kisha mbi 1500 vjeçare

◾◾◾ Në fshatin Hot të Malësisë janë zbuluar rrënojat e një kishe që mendohet të jetë mbi 1500-vjeçare. Kanë qenë banorët e zonës ato të cilët kanë vënë në dijeni...

Ja për çfarë do shërbejë baza e NATO-s në Kuçovë

◾◾◾ Dikur pjesë e Paktit të Varshavës, Shqipëria do të mirëpresë së shpejti një bazë ajrore të NATO-s The Economist Duke fluturuar në formacion perfekt, ata rrotullohen mbi pistë përpara se të...

Shuplakë për nënkryetarin e parlamentit Murrizi

Nga Emanuela ZAIMI ◾◾◾ Z. Myslim Murrizi, po ju c'perberje gjenetike keni, qe ju duket vetja me i mire e me i zoti se dikush me sindromen Down? Ose me...

Intervista më e sinqertë e Kadaresë

Nga Florence NOIVILLE ◾◾◾ Kadare për “Le Monde” Një intervistë e shkrimtarit shqiptar Ismail Kadare është publikuar në faqen e pare të gazetës prestigjioze franceze “Le Monde”. Intervista me gazetaren Florence Noiville...

The Clinton Dead Pool

The List of Clinton Associates Who Allegedly Died Mysteriously 1- James McDougal – Clintons convicted Whitewater partner died of an apparent heart attack, while in solitary confinement. He was a...

Vizita e Olta Xhaçkës në Izrael e tremb keq Kim Mehmetin , i cili...

Shkrimtari dhe publicisti i njohur shqiptar, Kim Mehmeti ka reaguar i shqetësuar për vizitën e ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka në Izrael pak ditë më parë. Ai shkruan se pas...

Pse jam kundër shembjes së Teatrit?

Nga Indrit VOKSHI ◾◾◾ Imagjinojeni pak veten pa emër dhe pa mbiemër. Imagjinoni sikur nuk keni qenë kurrë në fillore, kurrë në gjimnaz a në universitet. Imagjinoni sikur nuk keni as...

Ramush Haradinaj asht si mali, për ta kuptue madhështinë e tij, duhet t’i largohesh...

Nga Erl KODRA ◾◾◾ Sot, ndërsa po emetohej lajmi se Kryeministri i Kosovës ka dhënë dorëheqjen, për një çast mendova se Kosovës dhe Shqipërisë për këto ditë i duhet Ramush Haradinaj....

George Soros të shpallet person non grata në territoret shqiptare

Peter Lumaj është avokati shqiptaro-amerikan, i cili ka qenë kandidati republikan për guvernator dhe Sekretar të Shtetit në Konektikat. Ai është mjaft i njohur në rrethet e emigracionit shqiptar...

Shqiptarët protestojnë kundër Dreqit dhe të Birit

SHQIPTARET NE USA PROTESTOJNE NJOFTIM! Ti kërkojmë Presidentit Trump të mos lejojë segmente të Fondacionit Soros të rikthejë komunizmin në Shqipëri! Shoqëria Vatra dhe shqiptarët e Amerikës me shqetesim të thellë per...