10 C
Tirana
E martë, Tetor 16, 2018

Çamëria, ku flitej e këndohej vetëm shqip

Një impresion i veçantë, një shqetësim dhe pikëllim mbizotëron kur të qëndrosh në Çamëri, dhe në ato vendbanime ku gjithçka ‘shqip’ apo ‘shqiptare’ ndalohet dhe dënohet. Rrugëtimi në këtë...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të pritet në një audiencë të veçantë nga...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të zhvillojë nesër një vizitë zyrtare në Vatikan, ku do të pritet në një audiencë të veçantë nga Ati i Shenjtë, Papa Françesku. Lidhur...

Albert Rohan: Ndarja e Kosovës është rrugë e gabuar, debati për këtë tregon...

Njëri nga autorët e planit për pavarësinë e Kosovës, diplomati austriak Albert Rohan, ka kundërshtuar idenë për copëtimin e Kosovës. Ai kritikon ashpër politikanët e Prishtinës edhe për nënshkrimin...

Prapaskenat! Rama zgjedh në krye të Galerisë së Arteve mikun e dështuar të këshilltarit...

Nga Ilir MUHARREMI* E lexova me ëndje lajmin për zgjedhjen e drejtorit të ri në Galerinë Kombëtare të Arteve të Tiranës. Problemi i klaneve si duket nuk është i shfaqur...

Hitleri kishte përkrahjen e popullit por askush nuk i thotë lider i madh, ashtu...

"Vuqiqi kritikon Millosheviqin pse i humbi luftërat, e jo pse i filloi ato," Vuqiqi kritikon Millosheviqin pse i humbi luftërat, e jo pse i filloi ato thotë Nemanja Stjepanoviq...

Don Lu ish ambasadori që i ishte ngjitur Shqipërisë si muti pas këpucës ...

1.Donald Lu takim me Metën para largimit. Presidenti nxjerr fotot Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kaluar një drekë pune me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë...

Berisha thirrje partive në Kosovë: Bashkohuni! Jo ndarjes, as Republika Srpska

Kryetari i Kuvendit të kosovës, Kadri Veseli dhe kreu i “Nismës”, Fatmir Limaj patën një takim me ish-kryeministrin Sali Berisha në Tiranë, ku ky i fundit konfirmoi angazhimin e...

Shqiptarët me pasaportë evropiane gjithnjë e më të shumtë

Shqiptaret duket se po hyjne te béhen pjese e Bashkimit Evropian, me te drejta te plota "anetaresie", me shpejt si individe sesa si shtet. E po e bëjnë me...

Asgjë të re nga fronti i vrasësve të Ballkanit

Nga Adriatik KELMENDI S’pati asgjë historike në “fjalimin më të rëndësishëm në jetë” të Vuçiqit në Kosovë. Ishte një fjalim i zakonshëm i secilit prej zyrtarëve të lartë të Beogradit...

Rama redukton fondin për ish-të përndjekurit, e kalon për PPP, koncensione dhe luks

Nga Enkelejd ALIBEAJ Edi Rama godet sërish ish-të përndjekurit politikë dhe të dënuarit nga komunizmi, duke reduktuar fondin për dëmshpërblimet dhe duke i vënë këto para në dispozicion të koncensioneve...

Qëndroni të Lidhur me ShqipNews

50,447FansaPëlqeje
8,095NdjekësitNdjek
60,000NdjekësitNdjek
74NdjekësitNdjek
3,990AbonentëAbonohu
- Reklamoni ketu -

Të Fundit

A janë armiqtë e Ramës edhe “armiqtë e popullit”?

Nga Alfred LELA "Lotomania", portalet dhe "shpifjet" duket se janë armiqtë apo "reformat" e radhës të kryeministrit Rama. Nuk mund të kundërshtosh aspak faktin se,...

Ata dhe Ai

“We are in a conflict between good and evil, and America will call evil by its name” G W.Bush Nga Red VARAKU Asnjëherë në historinë shqiptare...

Autobox.al, platforma ku mund të gjeni gjithçka për automobilistikën

Autobox.al është një platformë online ekskluzivisht për fushën e automobilistikës, e cila shërben si një pikë informimi dhe tregtie për këdo, i cili dëshiron të...