19 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Limaj i kundërpërgjigjet Vuçiqit pas deklaratave për të

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, i është përgjigjur për herë të parë presidentit serb, Aleksandar Vuciq, i cili ditë më parë deklaroi se nuk e do liderin e Nismës...

Zëvendëskryeministri Hoxhaj: Të kushtëzohet BE’ja nëse s’ndodh liberalizimi

Njeriu i dytë në Qeveri dhe në PDK, Enver Hoxhaj, konsideron se Kosova duhet të ndryshojë qasjen ndaj Bashkimit Evropian nëse deri në fund të vitit nuk merret vendimi...

Fjalimi i plotë i Nexhmedin Spahiut në Novi Pazar

Fjalimi i plotë i Nexhmedin Spahiut: Të dashur miq, Urime ditëlindja e 28 e SDA-së, dhe ju dëshiroj punë të mbarë Javën e kaluar unë është dashtë të marr pjesë në...

Haradinaj uron qytetarët pas votimit në Parlamentit Europian

Nga Edit MALAJ Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës pas votimit të Parlamentit Europian për rekomandimin për liberalizim të vizave. Haradinaj ka falënderuar të gjithë...

Kryeministrja serbe është një injorante dhe gënjeshtare

Nemanja Stjepanovig: Kryeministrja serbe eshte nje injorante dhe genjeshtare, ndersa drejtesia e Serbise I ka mbyllur syte para kriminelëve te luftes. Aktivisti i njohur për të drejtat e njeriut nga...

I dërguari i Presidentit Trump, Senatori Ron Johnson: Ndryshimi i kufijve sjell destabilitet

I dërguari i Presidentit Trump, Ron Johnson i cili në kuadër të një vizite në rajon po qëndron edhe në Prishtinë e Beograd duke folur rreth lidhur cështjes së...

Kosova do t’ia haj kokën Vuçiqit sikurse Millosheviqit dhe të tjerëve

Ngritja dhe rënia politike, e Sllobodan Millosheviq kishte filluar në Kosovë më 28 qershor 1989, në fjalimin e famshëm në Gazimestan me rastin e 600 vjetorit të Betejës së...

Hapet në Prishtinë piceria e famshme botërore “Famous Famiglia Pizza”, biznes i familjes shqiptare...

Në prezencën e dhjetëra mysafirëve, të enjten në Prishtinë është hapur piceria e famshme botërore “Famous Famiglia Pizza”. Ardhja e këtij brendi botëror në kryeqytetin e Kosovës, sjellë shijen e...

Si votuan shtetet e BE-së për vizat e Kosovës në Parlamentin Evropian?

Dje në Parlamentin Evropian u votua pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Nga 628 vota, 420 anëtarë votuan pro, 186 votuan kundër dhe 22 abstenuan. Por si votuan...

Kosova është prova se Holokausti duhet kujtuar

Nga Ruben AVXHIU Një argument pse ankesat për mungesë njohjeje nga Izraeli janë pa vend në ditën e përkujtimit E kam shkruar edhe më parë po ndoshta duhet përsëritur pas...