Kjo pije ua heq të ftohtin si me dorë

0

 

Në ditët e ftohta, kjo pije është kthyer në një ndër më të preferuarat për njerëzit.

Edhe nëse ju vijnë mysafir, ju do t’i nderoni ata nëse u shërbeni këtë lloj pije.

Përbërësit:

½ filxhanit bakardi
1 lugë e mesme mjaltë
1 lugë e mesme çaj mente
1 lugë e mesme lëng limoni
Kanellë e grirë sipas dëshirës

Të gjithë përbërësit i vendosni në një çajnik të vogël dhe lërini të vlojnë. Më pas shtoni pijen e fituar në një filxhan çaji dhe zbukuroni me shkop kanelle.

Këtë pije mund ta konsumoni sa herë që keni ftohtë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here