Kjo është bima magjike që femrave iu rrit gjoksin ndërsa meshkujve…

0

Jo pak femra janë të pakënaqura me madhësinë e gjoksit të tyre dhe deri tani, kanë parë ndërhyrjet kirurgjikale si mundësinë e vetme për ta zmadhuar.

Por ja që ka edhe një mënyrë natyrale për ta bërë këtë. Bima e cilësuar si magjike për efektin e saj, rrit madhësinë e gjoksit deri në dy numra. Fara fenugreek mund të gjendet në çdo dyqan ushqimesh. Është shumë ushqyese, e pasur me proteina, vitamina dhe minerale.

Madje mund të përdoret edhe për infeksionet e fytit, sistemit të frymëmarrjes apo mushkërive si dhe kundër alergjive dhe etheve.

Por edhe pse mund të duket e pabesueshme, Fenugreek po njeh përdorim të zgjeruar në rritjen e masës së gjoksit. Farat kanë përqëndrim të lartë të estrogjenit e cila ndikon në rritjen e gjoksit.

Përdoret me masazhim ose në formën e çajit

Në një gotë me ujë vendosni farat e fenugreek dhe i lini ato tërë natën.

Të nesërmen masazhoni gjinjtë tuaj me ujin e tyre.

Si çaj

1 filxhan ujë të ftohtë

2 lugë gjelle fara “fenugreek (fara kopri)”

Përdorimi

Në një xhezve të vogël vendosni ujë dhe farat e fenugreek. I lini të ziejnë për 20 minuta. Në fund e hiqni nga zjarri dhe mund t”i shtoni pak limon ose mjaltë sipas dëshirës.

Nuk duhet të pini më shumë se dy gota në ditë. Kjo farë përmban diasgein, një substancë që vepron si viagra prandaj e bën të përsosur për tu përdorur nga burrat.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here